X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.03.2024 р. № 1237/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємства щодо практичного застосування окремих норм законодавствапро ліцензування оптової торгівлі спиртом етиловим,керуючись статтею 52Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Підприємство отримало ліцензію на право оптової торгівлі спиртом етиловим.

Враховуючи зазначене Підприємство запитує, чи маєвоно правовиконати обов’язок щодо сплати чергових платежів за ліцензію – до припинення чи скасування воєнного стану, сплачуючи передбачені платежі не однією сумою, а частинами в залежності від наявних фінансових можливостей?

                       

До зазначеного запитання.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв на території України визначає Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв,  тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»(далі – Закон № 481).

Статтею 1 Закону № 481 визначено, що ліцензія (спеціальний дозвіл) – документ, що засвідчує право суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у Законі № 481 видів діяльності протягом визначеного строку.

Відповідно до частини першої статті 14 Закону № 481 оптова торгівля на території України спиртом етиловим здійснюються за наявності ліцензії на право оптової торгівлі таким спиртом.

Згідно з частиною чотирнадцятою статті 14 Закону № 481 річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами становить 500000 гривень. Ліцензії видаються органом, уповноваженим Кабінетом Міністрів України, безстроково, а плата за ліцензії зараховується до місцевих бюджетів.

Сплата чергового платежу за ліцензії здійснюється у розмірах, встановлених Законом № 481, і справляється за кожний наступний щорічний термін дії ліцензій (частина шістнадцята  статті 14 Закону № 481).

 Частиною вісімнадцятою статті 14 Закону № 481 визначено, що суб’єкти господарювання - виробники спирту етилового здійснюють його реалізацію вітчизняним споживачам за наявності ліцензії на право оптової торгівлі спиртом етиловим.

Згідно із ст. 18 Закону № 481 вважаються діючими ліцензії, за якими до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України або за наявності  обставин  непереборної  сили  (форс-мажорних обставин) не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії, зокрема, на правовиробництва та обігу спирту етилового.

Обов’язки щодо сплати чергових платежів / дії щодо продовження ліцензії мають бути виконані суб’єктом господарювання протягом 30 днів, наступних за днем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану в Україні.

ВодночасЗакон № 481 не містить заборони щодо сплати чергових

платежів  за  ліцензію:

частинами;

до  закінчення  воєнного, надзвичайного стану в Україні.

Разом з цим загальна сума щорічного платежу за ліцензію повинна відповідати сумі, зазначеній в Законі № 481, тобто 500000 гривень.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.