X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.03.2024 р. № 1255/ІПК/99-00-21-02-02 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства з обмеженою відповідальністю «_______» (далі – Товариство) щодо питань дисконтування довгострокових  зобов’язань за неповерненою поворотною фінансовою допомогою для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у межах компетенції повідомляє.

Згідно із зверненням Товариством було отримано поворотну фінансову допомогу від засновника на розрахунковий рахунок шляхом надходження трьох платежів. Договір поворотної фінансової допомоги підписано сторонами              20.10.2020 строком на 1 рік (дата закінчення зазначеного договору 18.10.2021). У зв’язку з недостатністю грошових коштів на розрахунковому рахунку Товариством не повернуто поворотну фінансову допомогу засновнику до теперішнього часу.

Враховуючи зазначене вище, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з такого запитання:

чи підлягає дисконтуванню довгострокове зобов’язання Товариства за неповерненою поворотною фінансовою допомогою?

 

Для цілей оподаткування визначення поворотної фінансової допомоги встановлено п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Кодексу. Згідно із зазначеною нормою поворотною фінансовою допомогою є сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств згідно з абзацом першим п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями Кодексу.

Положеннями Кодексу не передбачено особливостей оподаткування операцій з отримання та повернення поворотної фінансової допомоги.

Отже, такі операції платника податку на прибуток підприємств, у тому числі дисконтування довгострокових зобов’язань за неповерненою поворотною фінансовою, відображаються при визначенні фінансового результату до оподаткування та відповідно об’єкта оподаткування цим податком згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (абзац перший частини другої ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами).

Тож питання бухгалтерського обліку дисконтування підприємством довгострокових зобов’язань за неповерненою поворотною фінансовою допомогою належить до компетенції Міністерства фінансів України.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).