X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.03.2024 р. № 1513/ІПК/26-15-24-01-13-12

Головне управління ДПС у м. Києві, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), розглянуло звернення щодо зміни групи платника єдиного податку та в межах компетенції повідомляє.

Платник податку у зверненні зазначив, що зареєстрований фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку другої групи, здійснює  діяльність за КВЕД «96.02 Надання послуг перукарнями та салонами краси», не має найманих працівників, а дохід не перевищує 500 000 грн. на рік.

У зв’язку з чим платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання чи може він змінити групу єдиного податку з другої на першу.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлені главою 1 розділу XIV Кодексу.

Відповідно до пункту 291.2 статі 291 Кодексу спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу XIV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

До платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, згідно з підпунктом 1 пункту 291.4 статті 291 Кодексу належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Пунктом 291.7 ст. 297 Кодексу визначено перелік побутових послуг населенню, які можуть надаватися першою та другою групами платників єдиного податку, зокрема, послуги перукарень.

Відповідно до підпункту 298.1.5 пункту 298.1 статті 298 Кодексу за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Кодексом для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

Застосування  обраної групу платника єдиного податку починається з першого числа місяця наступного кварталу.

Враховуючи вищезазначене, фізична особа - підприємець - платник єдиного податку може перейти з другої групи на першу за умови виконання вимог підпункту 1 пункту 291.4 статті 291 Кодексу.

Зауважуємо, що відповідно до пункту 528 підрозділу 10 розділу  ХХ «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом  Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України  коронавірусної хвороби (COVID - 19), зупиняється перебіг строків, встановленнях, зокрема, статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Крім того,  тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у пункті 69 підрозділу 10 розділу  ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

Так, згідно з підпунктом 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу  ХХ «Перехідні положення» Кодексу для платників податків і контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, зазначеним підпунктом Кодексу.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.