X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.03.2024 р. № 1671/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду зверненняТовариства щодо практичного застосування окремих норм законодавства стосовно обігу алкогольних напоїв, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненніТовариство повідомило, що планує до виробництва Добавку дієтичну «ГРУДНИЙ ЕЛІКСИР», код УКТ ЗЕД 2106 90 98 90, склад:

активні речовини: 1 мл рідини містить солодкового кореня екстракту густого (екстрагент - вода очищена) - 207 мг; олії анісової - 3,4 мг;

допоміжні речовини: аміаку розчин концентрований, етанол (вміст етанолу в складі становить - не більше 8 відсотків об’ємних одиниць), вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина бурого кольору, із запахом аміаку і анісової олії. В процесі зберігання допускається утворення осаду.

Враховуючи викладене вище, платник податків запитує чи необхідно

Товариству для виробництва, реалізації та експорту вказаного Грудного еліксиру, отримувати ліцензії на виробництво алкогольних напоїв, оптову торгівлю алкогольними напоями, експорт алкогольних напоїв.

 

Щодо зазначеного запитання

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами,

рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального на території України визначає Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481).

Згідно із п.п. 14.1.5 п. 14.1 ст. 14 Кодексу та ст. 1 Закону № 481 алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу «живого» бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

Згідно із ст. 1 Закону №  481ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ, що засвідчує право суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у Законі № 481 видів діяльності протягом визначеного строку.

Відповідно до Закону № 481 виробництво алкогольних напоїв, оптова та роздрібна торгівля ними здійснюється суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності відповідної ліцензії.

Частиною першою статті 15 Закону № 481 передбачено, що, зокрема,експорт алкогольних напоїв здійснюється суб'єктами господарювання всіх форм власності без наявності ліцензії.

Оскільки з продуктів, які класифікуються за кодом 2106 90 98 90 згідно з  УКТ ЗЕД, до алкогольних напоїв віднесено тільки продукти із вмістом  спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, продукт з кодом 2106 90 98 90 згідно з  УКТ ЗЕД, у якого вміст спирту етилового не перевищує  8,0 відсотків об'ємних одиниць, не є алкогольним напоєм. Відповідно  діяльність з виробництва та оптової торгівлі продуктом з кодом 2106 90 98 90 згідно з  УКТ ЗЕД, у якого вміст спирту етилового не перевищує  8,0 відсотків об'ємних одиниць, не підлягає ліцензуванню.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).

_____________________________________________________________________________

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.