X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.03.2024 р. № 1673/ІПК/99-00-04-01-04 ІПК

Державна податкова служба України на звернення Концерну щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), та, керуючись статтею  52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), у межах компетенції повідомляє.

Концерн поінформував, що основним видом діяльності є виробництво та постачання опалення та гарячої води у м. Запоріжжя, який класифікується у секції D розділу 35 «Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря» КВЕД ДК 009:2010.

Концерн без надання підтверджуючих документів повідомив, що відповідно до рішень Запорізької міської ради для здійснення своєї діяльності отримав у господарське відання об’єкти нерухомого майна: для експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури та для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі теплової енергії, а також розташування адміністративних приміщень. За інформацією Концерна згідно з Витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права власником об’єктів нерухомості є територіальна громада в особі міської ради (далі – Рада).

Концерн запитує, чи повинен справляти Податок за об’єкти нерухомості, які використовує на праві господарського відання та власником яких є Рада.

Порядок справляння Податку визначено статтею 266 розділу ХІІ Кодексу та   підпунктом 69.22 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

Відповідно до підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Кодексу платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Відповідно до частини першої статті 133 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-IV основу правового режиму майна суб'єктів господарювання, на якій базується їх господарська діяльність, становлять право власності та інші речові права - право господарського відання, право оперативного управління.

Право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених Господарського кодексу України та іншими законами (ст. 136 Господарського кодексу України).

Оскільки платниками Податку визначені власники об’єктів нерухомості (підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Кодексу), то у Концерна не виникає податкового обов’язку зі справляння Податку в частині об’єктів нерухомості, які перебувають у власності Ради та закріплені за Концерном на праві господарського відання.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).