Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великим платниками податків за результатами розгляду звернення Товариства, щодо його включення до Реєстру великих платників податків на 2024 рік та зменшення фінансового результату до оподаткування на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років повідомляє.
Відповідно Реєстру великих платників податків на 2024 рік, затвердженого наказом ДПС від 20.10.2023 № 872 (далі – Реєстр), Товариство не включене до зазначеного Реєстру.
Порядок формування Реєстру великих платників податків затверджений наказом Міністерства фінансів України від 21.10.2015 № 911 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок № 911), відповідно до п. 1 якого формування та затвердження Реєстру великих платників податків (далі – Реєстр ВПП) здійснюються Державною податковою службою України (далі – ДПС) щороку.
У разі включення платника податків до Реєстру ВПП на нього поширюються особливості щодо великих платників податків, визначені Податковим кодексом України (п. 3 розд. I Порядку № 911).
Порядок врахування від’ємного значення об’єкта оподаткування платника податку на прибуток визначається у п.п. 140.4.4 п. 140.4 ст. 140 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Відповідно до п.п. 140.4.4 п. 140.4 ст. 140 ПКУ фінансовий результат до оподаткування зменшується, зокрема, на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування платника (крім великих платників податків) минулих податкових (звітних) років.
Згідно з абзацами другим – п’ятим п.п. 140.4.4 п. 140.4 ст. 140 ПКУ великі платники податків зменшують фінансовий результат до оподаткування на частину суми від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років до повного його погашення у такому порядку (далі – правила):
1) фінансовий результат до оподаткування податкового (звітного) періоду (прибуток, збиток або нульове значення) можна зменшити не більше ніж на 50 відс. непогашеної суми від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років;
2) сума від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років, яка не була погашена позитивним значенням об’єкта оподаткування податкового (звітного) року, зменшує фінансовий результат до оподаткування (прибуток, збиток або нульове значення) майбутніх податкових (звітних) періодів у розмірі не більше 50 відс. такої непогашеної суми до її повного погашення.
Оскільки ДПС формує Реєстр ВПП на кожен рік окремо, то і особливості врахування від’ємного значення у відповідних періодах залежать від включення компанії до Реєстру ВПП на відповідний календарний рік.
У разі якщо платника податків, який перебував у Реєстрі на 2023 рік та в цілому за 2023 рік застосовував обмеження, передбачені п.п. 140.4.4 п. 140.4 ст. 140 ПКУ, виключено з Реєстру великих платників податків на 2024 рік, то на нього у звітних періодах 2024 року не поширюються вищенаведені обмеження і він може врахувати всю суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років, яка не була погашена позитивним значенням об’єкта оподаткування станом на 01.01.2024, згідно з абзацом першим п.п. 140.4.4 п. 140.4 ст. 140 ПКУ.
Тобто, починаючи з І кварталу 2024 року платник податків до рядка 3.2.4 Додатка РІ до рядка 03 РІ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств може включити всю суму непогашеного від’ємного значення об’єкта оподаткування, незалежно від того, коли така сума виникла: протягом 2023 року чи попередніх років.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 ПКУ).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |