Державна податкова служба України розглянула звернення товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питання справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариство поінформувало, що є власником нежитлової будівлі, загальною площею, яка внаслідок обстрілу збройних формувань Російської Федерації було пошкоджено 28.08.2022. З метою визначення ступеню пошкодження Об’єкту Товариством залучено експерта І категорії, яким проведено обстеження та складені Звіт про проведення технічного обстеження та Акт за результатами проведеного обстеження обєкта, пошкодженого внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів б/д, б/н. Відповідні відомості в Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі – Реєстр майна) за інформацієюТовариства відсутні.
Особливості справляння Податку у період дії воєнного стану в Україні врегульовано нормами розділу ХІІ та підпунктом 69.22 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.
Відповідно до положень підпункту 69.22 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу з урахуванням змін, внесених Законом України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно», визначено що Податок не нараховується та не сплачується за період з 1 березня 2022 року та наступні податкові періоди за об'єкти нежитлової нерухомості, у тому числі їх частки, які перебувають у власності юридичних осіб, які були пошкоджені у 2022 році внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та дані про пошкодження яких внесені до Реєстру майна.
У зв’язку з відсутністю відомостей з Реєстру майна про реєстрацію об’єкту пошкодженого нерухомого майна, власником якого є Товариство, не вбачається можливим визначити чи є об’єктом оподаткування Податком з 01.03.2022 зазначене нерухоме майно.
Тому, з метою отримання інформації щодо можливості внесення безпосередньо юридичною особою даних до Реєстру майна, в частині внесення відомостей про пошкодження нежитлового майна, Товариству доцільно звернутись до Міністерства інфраструктури України – держателя Реєстру майна, визначеного положеннями Постанови, який вживає організаційні заходи, пов'язанні із забезпеченням ведення та функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |