Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Університету щодо справляння екологічного податку, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив, що отримав ліцензію Державної інспекції ядерного регулювання України від 06.01.2022 на право провадити діяльність із використанням джерел іонізуючого випромінювання, і має намір у 2024 році розпочати діяльність із використанням таких джерел іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ):
Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання виникнення у нього податкових зобов’язань з нарахування та сплати екологічного податку у разі провадження діяльності із використанням зазначених ДІВ.
Об’єктом та базою оподаткування екологічним податком є обсяги та категорія радіоактивних відходів, що утворюються внаслідок діяльності суб’єктів господарювання (п.п. 242.1.5 п. 242.1 ст. 242 Кодексу).
У випадку, якщо ДІВ, за допомогою яких платник планує провадити діяльність, не містять у своєму складі природних радіоактивних елементів, то у Університету не виникатимуть податкові зобов’язання з екологічного податку за такі ДІВ.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |