Державна податкова служба України розглянула звернення акціонерного товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питання справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство, посилаючись на підпункт «є» » підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу, просить надати роз’яснення, чи є правомірним вважати об’єктом оподаткування частину будівлі промисловості (в цілому не є об’єктом оподаткування), яка здається Товариством в оренду;
чи є правомірним відображення у Податковій декларації з Податку (графа 9 Додатка 2) виключно частини будівлі промисловості, яка надається Товариством в оренду шляхом зазначення площі орендованої будівлі промисловості.
Положеннями підпункту «є» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу з об’єктів оподаткування Податком виключено будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд НК 018-2023 (далі – Класифікатор), що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб'єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B - F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
Враховуючи положення підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу, при здійсненні операцій з надання в оренду будівель промисловості, в тому числі частини площі будівлі промисловості, які перебувають у власності Товариства та належать до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Класифікатора, виникають податкові зобов’язання з Податку в частині таких площ.
Таким чином, за умови що приналежний Товариству об’єкт нерухомості класифікується у групі 125 «Будівлі промислові та склади» Класифікатора, Товариство має підстави для застосування до частини площ будівлі промисловості, що здаються ним в оренду, ставку Податку у розмірі встановленому рішенням органу місцевого самоврядування, на території якого розташовано об’єкт оподаткування, за визначеним типом об’єкту.
Слід зазначити, що при заповнені графи 9 Додатку 2 Податкової декларації з Податку, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 10.11.2022 року № 371) зі змінами (далі – Декларація), зазначається розмір об'єкту оподаткування за виключенням площі об’єкту, що підпадає під дію підпункту «є» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу, з врахуванням вимог підпункту 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 розділу XII Кодексу, а саме розмір частини будівлі промисловості, яка надається Товариством в оренду.
Оскільки в Декларації площа об’єкту оподаткування Податком буде зазначена у розмірі меншому за площу будівлі, що міститься у відомостях Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, то Товариству рекомендовано заповнити рядок 8 Декларації відповідно до пункту 46.4 статті 46 глави 2 розділу ІІ Кодексу з зазначенням підстав для зменшення площі об’єкту нерухомого майна.
У разі виникнення окремих питань під час заповнення Декларації з Податку та додатків до неї необхідно скористатись загальними примітками, що містяться у формі податкової звітності.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (підпункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |