X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.04.2024 р. № 1784/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення (     ) щодо практичного застосування норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.

Товариствоу своєму зверненні повідомляє, що функціонує у сфері кур’єрської доставки, а саме надає кінцевим споживачам послуги з доставки (додому) та планує запровадити бонусну програму, як захід рекламного характеру, з метою популяризації послуги з доставки серед споживачів, підвищення попиту на неї та відповідно обсягів реалізації послуги на майбутнє.

Планується, що згідно умов бонусної програми необмеженому колу клієнтів, які замовляють та оплачують послуги з доставки Товариства, будуть нараховуватись бонуси. Тобто, Товариство при продажу послуг з доставки буде надавати всім клієнтам знижку, на яку клієнти зможуть зменшити у майбутньому вартість придбання наступних послуг з доставки Товариства.

Таким чином, згідно умов бонусної програми Товариство буде надавати знижку у розмірі нарахованих бонусів всім споживачам (фізичним особам) – клієнтам Товариства, які придбають послуги з доставки, тобто знижки не будуть носити індивідуальний характер.

Також Товариство зазначає, що звичайна ціна (вартість) послуги з доставки Товариства становить орієнтовно 100 гривень з ПДВ.

Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:

Чи правильно розуміє Товариство, що у випадку надання послуг з доставки зі знижкою в межах вказаної бонусної програми, суми наданих знижок (у розмірі нарахованих бонусів) на вартість послуг з доставки не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (фізичної особи споживача таких послуг), а отже не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та з цих сум не сплачується військовий збір?

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Статтею 165 Кодексу встановлено перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Звільняються від оподаткування військовим збором доходи, які згідно з розділом IV Кодексу та підрозділом 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пп. 3 і 4 п. 170.131 ст. 170 Кодексу та п. 14
підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу (п.п. 1.7 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу).

Водночас перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, встановлено п. 164.2 ст. 164 Кодексу.

Так, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаєтьсядохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу), у вигляді, зокрема, вартостібезоплатноотриманихтоварів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайноїціни, а такожсумизнижкизвичайноїціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуальнопризначеної для такого платникаподатку, крімсум, зазначених у п.п. 165.1.53п. 165.1 ст. 165 Кодексу(п.п. «е» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Ставку податку встановлено у розмірі 18 відсотків (п. 167.1 ст. 167 Кодексу).

Також, згідно з п.п. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ вказаний дохід є об'єктом оподаткування військовим збором.

Ставка військового збору становить 1,5 відс. об'єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу (п.п. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу.

Таким чином, у разі якщо юридичною особою на користьфізичнихосібнадаютьсяпослуги за ціною (вартістю) нижченіжїхзвичайнаціна (вартості), то з метою оподаткуваннядохід у розмірісумизнижкивключається до загальногомісячного (річного) оподатковуваного доходу платникаподатку як додаткове благо та оподатковуєтьсяподатком на доходи фізичнихосіб на загальнихпідставах, якщо дана знижка носить індивідуальний (персональний) характер.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.