X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.04.2024 р. № 1808/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо практичного застосування окремих норм законодавства про внесення місць зберігання спирту до Єдиногодержавного реєстру місць зберігання, керуючись статтею 52Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Товариство зазначає, що подало заяву про внесення місця зберігання спирту до відповідного контролюючого органу, на підставі якої йому була видана довідка про внесення місця зберігання спирту до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Враховуючи зазначене Товариство запитує:

  1. Чи вважається внесеним місце зберігання спирту до Єдиного державного реєстру місць зберігання, після закінчення 5 річного строку з моменту видачі довідки про відповідність місця зберігання спирту установленим вимогам, яка подавалася для включення зазначеного місця зберігання до Єдиного державного реєстру місць зберігання?
  2. Чи є підставою для виключення місця зберігання спирту з Єдиного державного реєстру місць зберігання закінчення 5 річного строку змоменту видачі довідки про відповідність місця зберігання спирту установленим вимогам, яка подавалася для включення місця зберігання до

Єдиного державного реєстру місць зберігання?

  1. Які юридичні наслідки настають для суб’єктів господарювання у зв’язку з закінченням 5 річного строку з моменту видачі довідки про відповідність місця зберігання спирту установленим вимогам, яка подавалася для внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру місць зберігання?
  2. Який строк дії довідки про внесення місця зберігання спирту до Єдиного державного реєстру місць зберігання?

До зазначених запитань

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв на території України визначає Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв,  тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»(далі – Закон № 481).

Відповідно до ст. 1 Закону № 481:

місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання;

Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться податковими органами і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Порядокведення Єдиного державного реєстру місць зберігання затверджено наказом ДПА України від 28.05.2002 № 251, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 за № 670/6958, зі змінами та доповненнями (далі – Порядок № 251).

Згідно з частиною чотирнадцятою статті 2 Закону № 481 та пункту 2.2 Порядку № 251 внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) з обов’язковим зазначенням місцезнаходження, зокрема, місця зберігання спирту етилового.

До заяви додаються документ, що підтверджує право користування цим приміщенням, та довідка про відповідність місця зберігання спирту вимогам, встановленим центральним органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 2.1 Порядку № 251до Єдиного реєстру вносяться, зокрема, місця зберігання спирту суб’єктів господарювання, які отримують спирт для забезпечення виробничих та інших потреб, якщо його кількість перевищує 100 декалітрів на квартал.

Згідно з абзацом третім пункту 3.1 Порядку № 251 довідка про відповідність місця зберігання спирту установленим вимогам складається у довільній формі один раз на 5 років.

Отже,Товариствунеобхідно один раз на п’ять років отримуватиза адресою місця зберігання спирту довідку про відповідність місця зберігання спирту установленим вимогам.

Разом з цим, Законом № 481 не передбачено термін дії довідки про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру.

Крім цього відповідно до ст. 17 Закону № 481 до суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, зокрема, спирту у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.