X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.04.2024 р. № 1732/ІПК/99-00-18-01-02 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариство щодо надання індивідуальної податкової консультації та в межах компетенції, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

У своєму листі Товариством повідомлено про необхідність надання роз’ясненя щодо порядку дій у разі зупинки реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) зайво (помилково) складеної податкової накладної/розрахунку коригування.

Враховуючи вищевикладене, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:

1. Чи зобов’язаний платник податків, у разі складення ним помилкової податкової накладної, реєстрація якої зупинена в ЄРПН, подавати пояснення та копії документів необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої помилкової податкової накладної в ЄРПН, якщо так - просимо проінформувати яким нормативно-правовим документом закріплено такий обов’язок?

2. Чи передбачена відповідальність платника податків за неподання пояснень та копій документів для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію помилкової податкової накладної в ЄРПН, якщо при цьому правильна податкова накладна була зареєстрована?

 

Щодо питання 1

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (зі змінами) (далі - Порядок зупинення).

Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520 «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Порядок прийняття рішень).

Відповідно до п. 10 Порядку зупинення у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються, зокрема, пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень.

Згідно з п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. При цьому платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ.

Водночас, Порядком прийняття рішень визначено право, а не обов'язок платника податків надавати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Враховуючи норми Порядку прийняття рішень та п. 44.1 ст. 44 ПКУ платник податку самостійно приймає рішення щодо доцільності подання пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію в ЄРПН зайво (помилково) складених податкової накладної/розрахунку коригування.

 

Щодо питання 2

Чинним законодавством не передбачено відповідальність платника податків за неподання пояснень та копій документів для розгляду питання прийняття комісією контролюючого органу з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН рішення про реєстрацію помилкової податкової накладної в ЄРПН, якщо при цьому правильна податкова накладна була зареєстрована.

 

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу II Кодексу).