Про податок на додану вартість
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД у податковій накладній та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесено зміни до підпункту «і» пункту 201.1 статті 201 Кодексу, якими, зокрема, запроваджено обов’язкове заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД при складанні податкової накладної. Такі зміни набули чинності 01 січня 2017 року.
Коди товарів згідно з УКТ ЗЕД затверджено Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VII «Про Митний тариф України» (далі -Закон № 584). Пояснення до УКТ ЗЕД затверджено наказом ДФС від 09.06.2015 № 401 (далі - наказ № 401). Крім того, на офіційному веб-порталі ДФС за адресою:http://sfs.gov.ua/dovidniki--гееstrі--регеlіk/dovidniki-
/288992.html розміщено довідник умовних кодів товарів, які відсутні в УКТ ЗЕД (далі - Довідник).
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання (стаття 36 Кодексу) та повинні самостійно визначати відповідність здійснюваних ними операцій тим, які передбачені Кодексом.
Отже, при складанні податкової накладної за операціями з постачання товарів платник податку самостійно визначає відповідність таких товарів певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, керуючись Законом № 584, наказом № 401 та Довідником.
Водночас повідомляємо, що Торгово-промислова палата України листом від 20.01.2017 № 146/08.1-7.1 поінформувала ДФС, що система торгово-промислових палат в Україні володіє кваліфікованим та досвідченим штатом експертів в усіх регіональних палатах і здатна швидко задовольнити попит на визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД для всіх платників ПДВ.
Таким чином, у разі необхідності визначення найменування товарів та відповідності їх коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД при оформленні документів (у тому числі податкових накладних) під час здійснення операцій з постачання таких товарів (у тому числі іноземного виробництва) платник податку може звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.
Щодо листа ДФС від 28.08.2015 № 32067/7/99-99-22-04-02-17 «Про окремі питання проведення документальних перевірок» повідомляємо, що зазначений лист був направлений до територіальних органів ДФС з метою надання методичної і практичної допомоги. При цьому листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами і не встановлюють правових норм, а мають лише інформаційний характер.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |