Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства та в межах компетенції повідомляє наступне.
У своєму зверненні платник податків повідомляє, що є співзасновником компанії (…), зареєстрованої у (…) (далі – Компанія) з часткою у розмірі 50 відсотків статутного капіталу Компанії.
Наразі готується Звіт про контрольовані іноземні компанії за 2022 рік. Загальний дохід усіх контрольованих іноземних компаній із всіх джерел за даними фінансової звітності не перевищує еквівалент 2 мільйони євро на кінець звітного періоду. Крім цього, між Україною та (…) є чинний договір про уникнення подвійного оподаткування, а також частка пасивних доходів Компанії є меншою за 50 відсотків загальної суми доходів Компанії з всіх джерел, тобто виконуються виключення, передбачене підпунктом 392.4.1 пункту 392.4 статті 392Кодексу.
Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
1. Чи потрібно мені заповнювати графи 31-33 відповідного Звіту про контрольовані іноземні компанії, при наявності передбачених вище виключень/звільнень з оподаткування?
2. Чи потрібно мені разом із відповідним Звітом про контрольовані іноземні компанії за 2022 рік надавати Додатки К, ТЦ та ЦП, при наявності передбачених вище виключень/звільнень з оподаткування?
3. Чи потрібно мені заповнювати і подавати Додаток КІК до Декларації про майновий станідоходи, принаявностіпередбачених вище оподаткування? Якщо так, чи може там проставлятися «нуль»?
Щодо питань першого-третього
Контрольованою іноземною компанією визнається будь-яка юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або території, яка визнається такою, що знаходиться під контролем фізичної особи – резидентаУкраїни або юридичної особи – резидентаУкраїни (підпункт 392.1.1 пункту 392.1статті 392розділу I Кодексу).
Пунктом 392.2 статті 392 розділу І Кодексу визначено особливості оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії. Так, об’єктом оподаткування для податку на доходи фізичних осіб контролюючої особи є частина скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, пропорційна частці, якою володіє або яку контролює така фізична (юридична) особа на останній день відповідного звітного періоду, щодо якого розраховується скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії, що обчислюється відповідно до правил, визначених цією статтею.
У графах 31-33 Звіту про контрольовані іноземні компанії відображається перелік операцій із нерезидентами – пов’язанимиособами, нерезидентами,що зареєстровані у державах (на територіях), що включені до переліку держав (територій), затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Кодексу, а також з нерезидентами, організаційно-правова форма яких включена до переліку, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту «г» підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Кодексу. Інформація зазначається по кожній операції окремо. У разі наявності більше однієї операції, перелік операцій зазначається в наступних рядках таблиці у довільному порядку по кожній юридичній особі.
Водночас податковим законодавством чітко не регламентовано вимоги щодо відображення у Звіті про контрольовані іноземні компанії інформації, визначеної графами 31-33 Звітупро контрольовані іноземні компанії, у разі звільнення від оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії на підставі пункту 392.4 статті 392 розділуI Кодексу.
З огляду на зазначене, питання щодо відображення інформації у графах 31-33 Звітупро контрольовані іноземні компанії, у разі звільнення від оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії на підставі пункту 392.4 статті 392 розділуI Кодексу, потребує погодження з Міністерством фінансів України як головного органу в системі центральних органів виконавчої влади, що здійснює державне регулювання бухгалтерського обліку, фінансової, бюджетної звітності та аудиту в Україні, розробляє стратегію розвитку національної системи бухгалтерського обліку, визначає єдині методологічні засади бухгалтерського обліку та складення фінансової і бюджетної звітності, обов’язкові для всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування (крім банків).
У разі звільнення прибутку контрольованої іноземної компанії від оподаткування Додатки К, ЦП та ТЦ до Звіту про контрольовані іноземні компанії не підлягають заповненню і, як наслідок, їх не потрібно подавати.
Щодо заповнення та подання Додатку КІК до податкової декларації про майновий стан і доходи у разі звільнення від оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії.
Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Прозатвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (із змінами та доповненнями) затверджені форма податкової декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція).
Відповідно до пункту 2 розділу ІІ Інструкції додатки є складовою частиною податкової декларації про майновий стан і доходи і без Декларації не є дійсними. Додатки заповнюються та подаються виключно за наявності доходів (витрат), розрахунок яких міститься у цих додатках.
Отже, у разі виконання умов, передбачених підпунктом 392.4.1 пункту 392.4 статті 392 Кодексу, контролююча особа звільняється від обов’язку розраховувати скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії, алеДодаток КІК до Декларації про майновий стан і доходи підлягає заповненню із зазначенням інформації про нерезидента та фінансових показників у рядках проставляється нуль.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
_____________________________________________________________________________
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |