X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.04.2024 р. № 1832/ІПК/99-00-04-03-03 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду запиту Товариства про надання індивідуальної податкової консультації щодо включення до складу доходу платника єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відсотків комісійної винагороди та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник податків повідомив, що є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відсотків (не платник податку на додану вартість (далі – ПДВ). Товариство планує займатись комісійною торгівлею товарами для спорту за договорами комісії з різними юридичними особами та фізичними особами-підприємцями, які не є платниками ПДВ.

Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

  1. чи правильно, що доходом платника єдиного податку при реалізації товарів за договорами комісії буде вважатись лише обсяг комісійної винагороди і лише з нього підприємство повинно сплатити 5 відсотків єдиного податку?
  2. чи правильно, що якщо обсяг доходу платника єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відсотків без сплати ПДВ буде до 1 млн грн такий платник не є платником ПДВ не зважаючи на обсяги реалізації саме комісійного товару більше 1 млн грн?

 

Щодо питання першого – другого

Особливості укладання договору комісії визначено главою 69 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ).

Відповідно до статті 1011 ЦКУ за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов'язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

При цьому істотними умовами договору комісії, за якими комісіонер зобов'язується продати або купити майно, є умови про це майно та його ціну (стаття 1012 ЦКУ).

Частиною першою статті 1013 ЦКУ передбачено, що комітент повинен виплатити комісіонерові плату в розмірі та порядку, встановлених у договорі комісії.

Крім того, згідно з частиною першою статті 1022 ЦКУ після вчинення правочину за дорученням комітента комісіонер повинен надати комітентові звіт і передати йому все одержане за договором комісії.

Особливості застосування спрощеної системи визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.

Для юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Кодексу (підпункт 2 пункту 292.1 статті 292 Кодексу).

Пунктом 292.13 статті 292 Кодексу визначено, що дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до статті 296 Кодексу.

Юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень підпунктів 44.2, 44.3 статті  44 Кодексу (абзац  п’ятий пункту 296.1 статті 296 Кодексу).

Юридичні особи - платники єдиного податку третьої групи відповідно до абзацу третього пункту 44.2 статті 44 Кодексу ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат з метою обрахунку об’єкта оподаткування за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пункту 292.4 статті 292 Кодексу до складу доходу включається сума отриманої винагороди повіреного (агента) у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами.

Таким чином, у разі надання Товариством послуг за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами до складу доходу включається сума отриманої винагороди. При цьому, обсяг доходу не повинен перевищувати 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року відповідно до підпункту 3 пункту 291.4 статті 291 Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).