X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.04.2024 р. № 1980/ІПК/99-00-07-04-01 ІПК

Державна податкова  служба України за результатами розгляду звернення  фізичної особи – підприємця (далі – Підприємець), надісланого листом Головного управління у Миколаївській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

Відповідно до звернення, Підприємець перебуває на загальній системі оподаткування та має намір вести діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями у сфері громадського харчування (магазин – кафе).

Підприємець звернулась до контролюючого органу із наступними питаннями (в контексті звернення):

1). Чи зобов’язаний Підприємець сканувати марку акцизного податку при кожній реалізації порції алкогольного напою з пляшки, або потрібно сканувати марку акцизного податку тільки при першому відкритті пляшки при роздрібній торгівлі алкогольними напоями?

2). Чи зобов’язаний Підприємець сканувати марку акцизного податку при продажі кожної порції коктейлів, або достатньо сканувати марку акцизного податку при першому відкритті пляшки, що входить до складу коктейлів при роздрібній торгівлі?

Щодо відповіді на питання 1 та 2.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.

Статтею 3 Закону № 265 передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів у тому числі із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.

Законом № 265 та іншими нормативно-правовими актами, якими врегульовано питання порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, встановлено обов’язок продавця передати товар покупцеві разом з відповідним розрахунковим документом встановленої форми та змісту.

Форма, зміст розрахункових документів встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (ст. 8 Закону № 265).

Пунктом 2 розділу II Положення про форму та зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350 (далі – Положення

 № 13) встановлено обов'язкові реквізити, які має містити фіскальний касовий чек на товари (послуги), у тому числі  зазначається цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством) (рядок 9).

При цьому Положення № 13 однаково розповсюджує свою дію як на розрахункові документи, що створюються РРО, так і ПРРО.

При програмуванні алкогольної продукції, що використовується у приготуванні коктейлів, слід забезпечити введення даних / сканування марки для відображення її реквізитів у розрахунковому документі при її відкупорюванні, в межах отримання першої порції для приготування коктейлю або продажу на розлив, тобто передбачає одноразове відображення реквізитів марки акцизного податку, в межах реалізації алкогольного напою частинами, який розлито виробником у тару, що була маркована такою маркою.

Враховуючи викладене та як відповідь на питання повідомляємо, що при роздрібній торгівлі алкогольними напоями на розлив марка акцизного податку зазначається в розрахунковому документі тільки при першому відкритті пляшки.

Зазначена норма стосується також продажу коктейлів до складу яких входять алкогольні напої.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.