Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства на отримання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм законодавства стосовно обігу біоетанолу, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Товариство повідомило, що отримало ліцензію на виробництво біоетанолу від 7 березня 2024 року,розробило Технічні Умови «Біоетанол для експорту» та уклало зовнішньо-економічний контракт на постачання біоетанолу неденатурованого (відповідно до п. 2.5. Договору купівлі-продажу біоетанолу від 20.12.2023 року) з компанією Покупцем. Також Товариством ведуться переговори щодо укладення контрактів на постачання біоетанолу неденатурованого з іншими іноземними контрагентами.
Враховуючи викладене вище, платник податків запитує:
1. Чи правомірним буде зберігання біоетанолу (код 2207 20 00 10 згідно з УКТЗЕД), якийвиготовлений для вивезення його за межі митної території
України за укладеним зовнішньоекономічним договором в якому зазначено в вимогах до денатурації, що віннеденатурований (без денатурації бензином (1-10 відсотків) або етил-трет-бутиловиметером)?
2. Чи правомірною буде реалізація біоетанолу (код 2207 20 00 10 згідно з УКТЗЕД), якийвиготовлений для вивезення його за межі митної території України за укладеним зовнішньоекономічним договором в якому зазначено в вимогах до денатурації, що він неденатурований (без денатурації бензином (1-10 відсотків) або етил-трет-бутиловиметером)?
Щодо зазначених питань
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального на території України визначає Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481).
Відповідно до ст. 1 Закону № 481 та п.п. 14.1.14 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, біоетанол - спирт етиловий зневоджений, виготовлений з біомаси або із спирту етилового - сирцю для використання як біопалива або біокомпонента, що належить до товарної позиції 2207 згідно з УКТ ЗЕД.
На акцизних складах, на яких здійснюється виробництво біоетанолу, забороняєтьсязберігання та/або реалізація біоетанолу без денатурації його бензином (1 - 10 відсотків) або етил-трет-бутиловиметером, вміст якого відповідає вимогам технічних регламентів, за винятком біоетанолу, який виготовлений для вивезення його за межі митної території України, вимоги до денатурації якого визначаються умовами укладених зовнішньоекономічних договорів (п.п. б п.п. 229.1.15 п. 229.1 ст. 229 Кодексу).
Згідно із частиною двадцять третьою статті 14 Закону № 481 забороняються зберігання і транспортування біоетанолу без його денатурації від 1 - 10 відсотків бензину, а у разі використання біоетанолу на виготовлення етил-трет-бутиловогоетеру (ЕТБЕ) - без денатурації ЕТБЕ, вміст якого відповідає вимогам нормативних документів.
Вимоги до денатурації біоетанолу, який експортується, визначаються умовами укладених зовнішньоекономічних договорів (частина двадцять четверта статті 14 Закону № 481).
Таким чином, вимоги до денатурації біоетанолу, який виготовлений Товариством виключно для вивезення його за межі митної території України,
визначаються умовами укладених зовнішньоекономічних договорів.
Статтею 229 Кодексу та статтею 14 Закону № 481 не передбачено зберігання, транспортування і реалізаціюбіоетанолу,у тому числі виготовленого виключно для вивезення його за межі митної території України, без його денатурації.
Також відповідно до розділу 4.3 ДСТУ 7166:2010 «Біоетанол. Технічні умови» в біоетанолі передбачена наявність об’ємної частки бензину (вуглеводнів) та встановлено, що у разі постачання продукції на експорт в контракті обумовлюють норму цього показника, а не відсутність цього показника взагалі.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
_____________________________________________________________________________
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |