Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення (далі – Підприємство)про надання індивідуальної податкової консультації та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє таке.
Підприємство, з метою практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи, та у зв’язку зі складністю застосування норм законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування та послугзвернулось іззапитанням: «Чи може Підприємствопісляреорганізації його в Назва_1 використовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО), які зареєстровані на Підприємство,до моменту їх перереєстрації та проводити через них як готівкові так і безготівкові розрахунки?».
З метою надання відповіді на питання слід зазначити, що відповідно до частини першої статті 90 Цивільного кодексу України юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму та назву.
Процедура перереєстрації РРО в контролюючих органах регулюється Порядком реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 липня 2016 р. за № 918/29048 (далі – Порядок № 547).
Відповіднопункту 2 глави 3 розділу ІІ Порядку № 547 перереєстрація РРО здійснюється у разі зміни даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні, зокрема, його найменування.
Суб’єкт господарювання або його представник протягом п’яти робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення, зокрема, зміна найменуваннявнаслідок реорганізації шляхом перетворення, подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації та реєстраційне посвідчення.
Після отримання документів у разі відсутності підстав для відмови посадова особа контролюючого органу не пізніше двох робочих днів з дня подання реєстраційної заяви проводить перереєстрацію РРО шляхом внесення змін до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС та видає суб’єкту господарювання нове реєстраційне посвідчення.
Відповідно до пункту 2розділу ІІ Положенняпро форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України11 лютого 2016 р. за № 220/28350, (далі – Положення № 13)фіскальний чек має містити, зокрема, такий обов'язковий реквізит як найменування суб'єкта господарювання (рядок 1).
Відповідно до термінів, які вживаються в Положенні № 13, найменування суб’єкта господарювання– це найменування юридичної особи або прізвище, ініціали фізичної особи – підприємця, які зазначені у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Дозволяється використовувати в назві загальноприйняті скорочення, наприклад, ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю), ПП (приватне підприємство) тощо.
Абзац другий пункту 3 розділу І Положення №13 визначає, що у разі відсутності в документі хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий.
Таким чином, як відповідь на питання 1 та 2 повідомляємо, що Порядок № 547 визначає чіткий порядок дій суб’єктів господарювання та строки перереєстрації РРО у разі зміни щодо них даних, які зазначаються в реєстраційному посвідченні на РРО.
Поряд із цим, зазначення у фіскальних чеках помилкового реквізиту, який не призводить до спотворення інформації щодо розрахунків та дає можливість ідентифікації продавця, не може тягнути за собою неприйняття такого документа як розрахункового.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальнаподаткова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |