X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.04.2024 р. № 2178/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула Ваше звернення (   ), щодо практичного застосування норм податкового законодавства та в межах компетенції повідомляє.

Платник податку у зверненні повідомив, що з (  ) року планує розпочати діяльність з наданням послуг кінцевому споживачу (населенню) по догляду за їх домашніми тваринами, а саме зовнішнім виглядом тварин (гігієнічний грумінг).

Надання даного виду послуг суб’єктам господарювання передбачено видом діяльності за Класифікатором видів діяльності – 96.09 «Надання інших індивідуальних послуг, н. в. і. у.», що включає в себе «утримання тварин – домашніх улюбленців, у т.ч. дресирування та догляд за ними, тощо».

Таким чином, платник податку просить надати йому індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

1. Чи може суб’єкт господарювання, що надає послуги даного виду – «догляду за домашніми тваринами, а саме зовнішнім виглядом тварин (гігієнічний грумінг)», які надаються кінцевому споживачу (населенню/власникам тварин) за КВЕД 96.09, перебувати на першій групі єдиного податку спрощеної системи оподаткування?

2. Чи може суб’єкт господарювання займатися «доглядом за домашніми тваринами, а саме за зовнішнім виглядом тварин (гігієнічним грумінгом) за замовленням кінцевими споживачами/населенням», перебувати на першій групі єдиного податку спрощеної системи оподаткування за видом економічної діяльності 96.02 – «Надання послуг перукарнями та салонами краси», у разі, якщо в даному випадку послуг з догляду за зовнішнім виглядом надаються не чоловікам та жінкам, а тваринам?

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку визначено главою 1 розділу ХІV Кодексу.

Згідно з п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку, що відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;

При цьому для цілей глави 1 Кодекс під побутовими послугами населенню, які надаються першою та другою групами платників єдиного податку, розуміються такі види послуг, зокрема, послуги перукарень (п. 291.7 ст. 291 Кодексу).

Відповідно до п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 Кодексу у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з Класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010 (далі – КВЕД ДК 009:2010).

КВЕД ДК 009:2010 затверджена наказом Держспоживстандарту
від 11.10.2010 № 457 (далі – Наказ № 457).

Абзацом другим п. 1 Наказу № 457 визначено, що основне призначення Класифікації видів економічної діяльності – визначати та кодувати основні та другорядні види економічної діяльності юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців.

Крім того, Державним комітетом статистики України наказом
від 23.12.2011 № 396 затверджено Методичні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності.

Відповідно до КВЕД ДК 009:2010:

 Клас 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси» включає:

- миття волосся, підрівнювання та підстригання, укладання, фарбування, тонування, завивання, розпрямлення волосся та подібні види послуг, що їх надають для чоловіків та жінок;

- гоління та підрівнювання бороди;

- масаж обличчя, манікюр і педикюр, макіяж тощо.

Клас 96.09 «Надання інших індивідуальних послуг, н. в. і. у.» включає:

- астрологічну та спіритичну діяльність;

- надання соціальних послуг, таких як послуги ескорту, служби знайомств, шлюбних бюро;

- утримання тварин - домашніх улюбленців, у т. ч. дресирування та догляд за ними тощо;

- діяльність із дослідження генеалогії;

- діяльність салонів татуювань і пірсингу;

- надання послуг чистильників взуття, носіїв, послуги з паркування автомобілів тощо;

- концесійну експлуатацію автоматів (фотоавтоматів, апаратів для зважування, устатковання для виміру кров'яного тиску, камер схову тощо).

Враховуючи наведене, у разі якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку першої групи планує здійснювати діяльність шляхом «догляду за домашніми тваринами, а саме зовнішнім виглядом тварин (гігієнічний грумінг)», то такий платник податків не може перебувати на першій групі платників єдиного податку так як даний вид діяльності не відноситься до класу 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси» та не належить до переліку побутових послуг.

Водночас здійснення діяльність з «догляду за домашніми тваринами, а саме зовнішнім виглядом тварин (гігієнічний грумінг)» за класом 96.09 «Надання інших індивідуальних послуг, н. в. і. у.», платник податків може обрати другу або третю групу платників єдиного податку за умови дотримання правил застосування спрощеної системи оподаткування, передбачених            главою 1 розділу ХІV Кодексу.

Разом з цим з питання щодо визначення коду виду діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010 доцільно звернутися до Державної служби статистики України.

Крім того, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Так, згідно з п.п. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, тимчасово, до 01 серпня 2023 року, для платників податків та контролюючих органів зупинявся перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених зазначеним підпунктом Кодексу.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.