X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.04.2024 р. № 2216/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), розглянула звернення (  ), щодо практичного застосування норм податкового законодавства та в межах компетенції повідомляє.

Платник податків повідомляє, що до (  ) року працював в (  ), та отримував заробітну плату з якої було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. З (  ) року платник податків отримує пенсію за віком.

В зв’язку з цим платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:

Чи потрібно відображати в майбутній декларації про майновий стан і доходи отриману пенсію?

Відповідно до ст. 67 Конституції України усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан і доходи (далі – податкова декларація)за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регламентується
розділом IV ПКУ, відповідно до п.п. «е» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 якого не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримувана платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії не підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) визначено ст. 179 розділу IV ПКУ, згідно з  п. 179.1 якої платник податку зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи відповідно до ПКУ.

Разом з тим обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував, зокрема:

доходи, у тому числі іноземні доходи, які згідно з ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крімвипадків,прямопередбаченихрозділом IV ПКУ.

У разі якщо платник податку зобов'язаний подавати податкову декларацію відповідно до інших положень ПКУ, то в ній поряд з іншими доходами зазначаються доходи, передбачені п. 179.2 ст. 179 ПКУ (п. 179.2 ст. 179 ПКУ).

Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 із змінами та доповненнями затверджено форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення, в якій міститься детальний опис порядку оформлення та заповнення цієї декларації та додатків до неї.

Враховуючи викладене, якщо протягом звітного податкового року Вами отримувався дохід, який підлягає оподаткуванню шляхом подання декларації про майновий стан і доходи, то поряд з такими доходами у декларації відображаються усі доходи,передбачені п. 179.2 ст. 179 ПКУ, зокрема пенсія. При цьому дохід у вигляді пенсії відображається у рядку 11.3 розділу III податкової декларації як «Інші доходи, що не підлягають оподаткуванню».

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.