Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо справляння плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податки) у період дії воєнного стану в Україні та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником Податків за об’єкти, що розташовані на території м. Києва (далі – Об’єкти), та, посилаючись на пп. 69.14 та 69.22 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу, запитує щодо виникнення за період з 01 березня 2022 року по 31 грудня 2022 року обов’язку нараховувати та сплачувати податкові зобов’язання з Податків за Об’єкти, порядку уточнення таких податкових зобов’язань та чи потрібно звертатися до Головного управління ДПС у м. Києві із заявою про скасування податкових повідомлень-рішень, якими визначено податкові зобов’язання з Податків та застосовано штрафні санкції за вказаний період.
Відповідно до особливостей справляння Податків, передбачених пп. 69.14 та 69.22 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу, за Об’єкти, що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, у 2022 році не нараховуються та не сплачуются Податки за період з 01 березня 2022 року до 31 грудня 2022 року.
Дати початку та завершення активних бойових дій або тимчасової окупації визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004 (далі – Перелік).
Враховуючи викладене, за Об’єкти, що розташовані на території м. Києва (UA80000000000093317), яка включена з 24.02.2022 по 30.04.2022 до підрозділу 2 «Території активних бойових дій» розділу І Переліку, Податки за Об’єкти у 2022 році не нараховуються та не сплачуються за період з 01.03.2022 по 31.12.2022.
За вказаний період Товариство зобов’язано самостійно відкорегувати нараховані податкові зобов’язання шляхом подання уточнюючих податкових декларацій.
Нормами Кодексу передбачена можливість коригування податкових зобов’язань з Податків за 2022 рік шляхом подання уточнюючих розрахунків за Об’єкти, що розташовані на територіях активних бойових дій або територіях тимчасово окупованих Російською Федерацією, визначених підрозділом 2 розділу І та розділом ІІ Переліку.
Право самостійно уточнювати свої узгоджені податкові зобов’язання з податків шляхом подання уточнюючих розрахунків (з урахуванням строків давності встановлених ст. 102 Кодексу) визначено ст. 50 Кодексу.
Відповаідно до п. 55.1 ст. 55 Кодексу податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов’язання платника податків або будь-яке інше рішення контролюючого органу може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства.
При цьому, якщо податкові повідомлення-рішення Товариством оскаржено в адміністративному порядку та суми донарахувань за результатами адміністративного оскарження залишено без змін, то такі рішення відповідно до п. 56.1 ст. 56 Кодексу Товариство має право оскаржити у судовому порядку.
Отже, якщо рішення за розглядом скарг в адміністративному порядку вже прийнято ДПС, то Товариству не потрібно звертатись до контролюючого органу з питання скасування податкових повідомлень-рішень, якими визначено податкові зобов’язання з Податків та застосовано штрафні санкції за вказаний період. Такі рішення Товариство має право оскаржити у судовому порядку.
Додатково повідомляємо, що відповідно до п.п. 69.9 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, до 1 серпня 2023 року, зупинявся перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема в частині строків розгляду звернень платників податків на отримання індивідуальних податкових консультацій, передбачених п. 52.1 ст. 52 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |