Головне управління ДПС у Волинській області за результатами розгляду звернення Товариства з обмеженою відповідальністю «_______» щодо визначення податкового (звітного) періоду для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств для платника податків, що перейшов із спрощеної системи оподаткування (платника єдиного податку 3 групи за ставкою 5 відсотків) на загальну систему оподаткування, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі - Кодекс), у межах компетенціїповідомляє.
Як зазначено у зверненні, платником в ІV (четвертому) кварталі 2023 року було здійснено перевищення граничного обсягу доходу для платника єдиного податку 3 групи зі ставкою 5%, яке становило більше 40 мільйонів гривень. Відповідно, платник здійснив перехід із спрощеної системи оподаткування на загальну, визначений підпунктом 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Кодексу та було подано заяву на відмову про застосування спрощеної системи оподаткування.
За результатами 2023 року річний дохід платника перевищує 40 мільйонів гривень.
Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання: який порядок, строки подання звітності для такого платника податків, за умови перевищення граничного обсягу доходу для платника єдиного податку 3 групи зі ставкою 5% у розмірі більше 40 мільйонів гривень?
Відповідно до абзацу першого підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями Кодексу.
Пунктом 137.4 статті 137 Кодексу встановлено, що податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.
Відповідно до підпункту «а» пункту 137.5 статті 137 Кодексу річний податковий (звітний) період встановлюється для платників податку, зокрема, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році.
З урахуванням положення підпункту «а» пункту 137.5 статті 137 Кодексу платники єдиного податку, які переходять на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації з цього податку за річний податковий (звітний) період (як новостворені), який для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року.
Відповідно до підпункту 49.18.6 пункту 49.18 статті 49 Кодексу податкові декларації, крім випадків, передбачених Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на прибуток (у тому числі платників частини чистого прибутку (доходу)), для податкової декларації (у тому числі розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку), яка розраховується наростаючим підсумком за рік, - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Водночас згідно з пунктом 46.2 статті 46 Кодексу платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог статті 137 цього Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |