Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення фізичної особи (далі – заявник) щодо отримання індивідуальної податкової консультації стосовно сплати акцизного податку при переобладнанні транспортного засобу, та повідомляє наступне.
Заявник у своєму зверненні повідомляє, що у нього на праві власності є Автомобіль та має намір здійснити його переобладнання з спеціалізованого вантажного фургона у вантажопасажирський автомобіль-фургон шляхом встановлення додаткових трьох пасажирських сидінь.
Також заявник повідомляє, що при наданні усної консультації працівники відповідного сервісного центру МВС України пояснюють, що вони вважають вказаний автомобіль об’єктом сплати акцизного податку відповідно до вимог п.п. 212.1.14 п. 212.1 ст. 212 Кодексу. Тобто співробітники сервісного центру МВС України вважають зазначений атомобіль таким, що був ввезений на митну територію України.
Заявник в своєму зверненні зазначає, що Автомобіль ніколи з моменту набуття Україною незалежності не ввозився на митну територію України. Будь-яке документальне підтвердження проходження цим автомобілем митних процедур відсутнє.
Заявник просить надати роз’яснення на питання:
Чи має він сплачувати акцизний податок, розрахований відповідно до вимог п.п. 215.3.51 п. 215.3 ст. 215 Кодексу у разі переобладнення Автомобіля з спеціалізованого вантажного фургона у вантажопасажирський автомобіль-фургон за умови відсутності будь-яких даних щодо проходження цим автомобілем митних процедур ввезення на митну територію України?
Відповідно до п. п. 14.1.4 п. 14.1 ст. 14 Кодексу акцизний податок – це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених Кодексом як підакцизні, що включаються до ціни таких товарів (продукції).
Згідно з п. п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку.
Статтею 215 Кодексу визначено вичерпний перелік підакцизних товарів, ставки податку на ці товари, код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД а також опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД.
Кодексом визначено, що платником акцизного податку, відповідно до п.п. 212.1.14 п. 212.1 ст. 212 Кодексу, є особа – власник ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок.
Разом з цим, об'єктами оподаткування є операції з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль (п. п. 213.1.11 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).
Автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей, що відповідають товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД (крім моторних транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8702 згідно з УКТ ЗЕД), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони, гоночні автомобілі, у тому числі автомобілі, які в установленому законодавством порядку подаються до органів, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, для реєстрації або перереєстрації у зв'язку із зміною моделі транспортного засобу, що до переобладнання під час ввезення відповідала товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, а після переобладнання відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД ставка податку визначається залежно від виду двигуна та його об’єму за формулою, наведеною у п. п. 215.3.51 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Датою виникнення податкових зобов’язань, у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, у легковий автомобіль, що відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу, що здійснює державну реєстрацію транспортних засобів, для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу (п. 216.11 ст. 216 Кодексу).
При цьому, відповідно до п. п. 222.2.4 п. 222.2 ст. 222 Кодексу платники акцизного податку при зверненні до органів, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, для реєстрації або перереєстрації переобладнаного вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль зобов'язані пред'явити квитанції або платіжні інструкції про сплату податку з відміткою банку/небанківського надавача платіжних послуг про дату її виконання.
Відповідно до п. 223.2 ст. 223 Кодексу платник податку, визначений п. п. 212.1.14 п. 212.1 ст. 212 Кодексу, повинен подати, не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду, контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку за формою та порядком, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 (із змінами та доповненнями).
Отже, Кодексом передбачено оподаткування акцизним податком лише операцій з переобладнання ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу у легковий транспортний засіб.
Автомобіль, про який йдеться в зверненні, є транспортним засобом, який належить до переліку підакцизних товарів згідно п. 215.1 ст. 215 Кодексу, разом з цим в зверненні не міститься код згідно УКТ ЗЕД та опис зазначеного підакцизного транспортного засобу, що не дає можливості визначити до якого коду УКТ ЗЕД належить вказаний автомобіль на даний момент і до якої товарної позиції згідно з кодом УКТ ЗЕД буде належати після переобладнання, що унеможливлює надання остаточної відповіді.
Для надання більш повного та грунтовного роз’яснення заявник має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |