X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 30.04.2024 р. № 2484/ІПК/99-00-21-02-01 ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства з обмеженою відповідальністю щодо подання платником податку Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі Декларація) за результатами діяльності корпоративних фондів та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, в управлінні Товариства перебуває чотири корпоративні фонди, які є юридичними особами, та які фактично не здійснюють самостійно діяльність, згідно зі ст. 15 Закону України від 05 липня 2012 року № 5080 «Про інститути спільного інвестування» (далі – Закон).

Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

Декларацію необхідно подавати безпосередньо від імені корпоративного фонду як від юридичної особи?

Декларацію необхідно подавати від компанії з управління активами і заповнювати з приміткою «3» ?

Положеннями п.п. 14.1.86 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено поняття інституту спільного інвестування (далі – ІСІ) – це інвестиційні фонди та взаємні фонди інвестиційних компаній, корпоративні інвестиційні фонди та пайові інвестиційні фонди, створені відповідно до законодавства.

         Правові та організаційні основи діяльності ІСІ регулюються Законом.

         Реєстрація ІСІ здійснюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі – Комісія) шляхом внесення відомостей про ІСІ до Єдиного державного реєстру інститутів спільного інвестування з присвоєнням такому ІСІ реєстраційного коду (абзац перший частини першої ст. 6 Закону).

         Згідно з частиною першою ст. 63 Закону компанія з управління активами
(далі – КУА) – це господарське товариство, створене відповідно до законодавства у формі акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю, яке провадить професійну діяльність з управління активами інституційних інвесторів на підставі ліцензії, що видається Комісією.

КУА здійснює управління активами ІСІ.

КУА може одночасно здійснювати управління активами кількох ІСІ (частина п’ята ст. 63 Закону).

ІСІ – корпоративний або пайовий фонд (п. 10 частини першої ст. 1 Закону).

Корпоративний фонд – юридична особа, яка утворюється у формі акціонерного товариства і провадить виключно діяльність із спільного інвестування (частина перша ст. 8 Закону).

Згідно з п.п.133.1.1 п.133.1 ст. 133 Кодексу суб’єкти господарювання –  юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами є платниками податку на прибуток – резидентами.

Відповідно до п. 49.2 ст. 49 Кодексу платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Об’єктом оподаткування податку на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень  Кодексу (п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу).

Для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п. 44.2 ст. 44 Кодексу).

Бухгалтерський та податковий облік операцій і результатів діяльності зі спільного інвестування, які проводяться КУА через пайовий фонд, здійснюється КУА окремо від обліку операцій та результатів її господарської діяльності й обліку операцій і результатів діяльності інших ІСІ, активи яких перебувають у її управлінні (частина перша ст. 43 Закону).

Разом з відповідною податковою декларацією платник податку на прибуток подає квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137  Кодексу (п. 46.2 ст. 46 Кодексу).

Статтею 16 Кодексу визначені обов’язки платника податків. Зокрема,
п.п. 16.1.2 – 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Кодексу встановлено, що платник податків зобов’язаний:

вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;

подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів;

сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Кодексом та законами з питань митної справи.

Враховуючи зазначене, з метою виконання свого податкового обов’язку корпоративний фонд, який є юридичною особою, за результатами своєї господарської діяльності безпосередньо подаєДекларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 20.02.2023 № 101) (зі змінами та доповненнями).

При заповненні заголовної частини Декларації зазначається така інформація:

у рядку 4 – повне найменування згідно з реєстраційними документами корпоративного фонду – юридичної особи;

у рядку 5 – податковий номер, код виду економічної діяльності;

у рядку 6 – податкова адреса, поштовий індекс, телефон, мобільний телефон, факс та E-mail (за наявності);

у рядку 8 – найменування контролюючого органу, до якого подається Декларація.

При цьому, рядки 9 (стосовно відомостей про ІСІ) та 10 (в частині проставлення відмітки ІСІ у вигляді утворення без статусу юридичної особи) Декларації  корпоративними фондами – юридичними особами не заповнюються.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).