Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм законодавства стосовно визначення обсягу пального, отриманого протягом календарного року, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, основним видом діяльності Товариства є виробництво неметалевих мінеральних виробів.
Крім того, Товариство здійснює інші види діяльності, зокрема, оптову торгівлю твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.
Для належного забезпечення діяльності у Товариства виникла необхідність зберігати пальне за іншим місцем розташування місця зберігання пального.
На нове місце розташування місця зберігання пального 16.05.2023 Товариством отримано ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки).
Товариство запитує:
Яким чином для Товариства рахуватиметься календарний рік, протягом якого суб’єкт господарювання отримує пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії), з 16.05.2023 по 31.12.2023 чи з 16.05.2023 по 15.05.2024?
Щодо зазначеного питання
Відповідно до п.п. б. п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу акцизний склад – це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Згідно із п.п. 14.1.6. п. 14.1 ст. 14 Кодексу не є акцизним складом, зокрема, приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб’єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) – власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.
Критерій, визначений цим підпунктом, щодо загальної місткості ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не застосовується до ємностей суб’єктів господарювання, які є розпорядниками хоча б одного акцизного складу.
Розпорядником акцизного складу є суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу (п.п. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95–ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями, Єдиний державний реєстр суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним (далі - Єдиний реєстр ліцензіатів та місць обігу пального) - перелік суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним у розрізі суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які здійснюють діяльність на таких місцях на підставі виданих ліцензій.
Згідно із Єдиним реєстром ліцензіатів та місць обігу пального у Товариства на зазначену у зверненні дату отримання ліцензії на право зберігання пального (16.05.2023) також наявна діюча ліцензія на право зберігання пального на інше місце зберігання, яка отримана в 2021 році.
Отже, загальна місткість ємностей для зберігання пального визначається окремо по кожному приміщенню чи території, а обсяг пального, отриманого суб’єктом господарювання, визначається сумарно по всіх приміщеннях та/або територіях протягом календарного року.
У податковому законодавстві визначення терміну «календарний рік» відсутнє. Водночас під цим терміном розуміється проміжок часу з 1 січня по 31 грудня, який триває 365 або 366 (у високосному році) календарних днів.
Отже, обсяг отриманого протягом року пального обраховується з 01 січня по 31 грудня кожного календарного року, в якому таке пальне отримувалось, та сумарно по суб’єкту господарювання, який отримував/отримує пальне протягом такого календарного року (тобто по всіх приміщеннях або територіях – місцях зберігання, які діяли/діють протягом такого календарного року). При цьому не враховується обсяг пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |