Державна податкова служба України за результатами розгляду зверненняТовариства щодо практичного застосування окремих норм законодавства стосовно обігу виноробної продукції, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненніТовариство повідомило, що має відповідні дозвільні, ліцензійні документи щодо оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, є постачальником/імпортером харчової та алкогольної продукції на український ринок, з метою її продажу в своїх торгівельних точках або постачання іншим суб’єктам господарювання на підставі відповідних договорів та планує здійснювати імпорт та реалізацію на території України виноробної продукції у металевих бляшанках з харчового алюмінію.
Враховуючи викладене вище, платник податків запитує:
1. Чи можна здійснювати імпорт на територію України виноробної продукції (ігристих вин та звичайних (неігристих) вин) з вмістом спирту, що становить більше 8,5 відсотка об’ємних одиниць (без додавання спирту) у металевих бляшанках з харчового алюмінію об’ємом 0,18 л, 0,25 л, 0,275 л, 0,33 л, 0,375 л, 0,4 л, 0,45 л, 0,5 л?
2. Чи можна здійснювати оптовий чи роздрібний продаж на території України виноробної продукції (ігристих вин та звичайних (неігристих) вин) з вмістом спирту, що становить більше 8,5 відсотка об’ємних одиниць (без додавання спирту) у металевих бляшанках з харчового алюмінію об’ємом 0,18 л, 0,25 л, 0,275 л, 0,33 л, 0,375 л, 0,4 л, 0,45 л, 0,5 л?
Щодо зазначених питань
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального на території України визначає Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481).
Відповідно до абзацу чотирнадцятого частини першої статті 11 Закону № 481 розлив алкогольних напоїв, крім продукції, зазначеної у частині другій цієї статті, здійснюється у виготовлену із матеріалів, дозволених до контакту з алкогольними напоями, скляну тару, бляшанки із харчового алюмінію, а також у сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла чи глазурованої кераміки. Розлив алкогольних напоїв, крім продукції, зазначеної у частині другій цієї статті, з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць здійснюється виключно у тару (посуд) місткістю 0,05 л, 0,1 л, 0,18 л, 0,2 л, 0,25 л, 0,275 л, 0,33 л, 0,35 л, 0,37 л, 0,375 л, 0,4 л, 0,45 л, 0,5 л, 0,61 л, 0,7 л, 0,75 л, 1,0 л і більше.
Абзацом двадцятим частини другої статті 11 Закону № 481 встановлено, що розлив виноробної продукції (крім сидру і перрі (без додання спирту), зброджених напоїв, одержаних виключно в результаті природнього (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту) здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, а також у металеві банки із харчового алюмінію, у сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла, глазурованої кераміки або дерева, упаковку типу "Tetra-Pak" і "Baginbox". Розлив виноробної продукції (крім сидру і перрі (без додання спирту), зброджених напоїв, одержаних виключно в результаті природнього (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту) здійснюється виключно у тару (посуд) місткістю 0,05 л, 0,1 л, 0,2 л, 0,25 л, 0,275 л, 0,33 л, 0,35 л, 0,375 л, 0,4 л, 0,45 л, 0,5 л, 0,61 л, 0,68 л, 0,7 л, 0,75 л, 0,8 л, 1,0 л і більше.
Згідно із абзацом сьомим частини четвертої статті 11 Закону № 481 встановлені цією статтею вимоги до місткості тари (посуду) не застосовуються до алкогольних напоїв імпортного виробництва.
Відповідно до статті 1 Закону України від 16 червня 2005 року № 2662-IV «Про виноград та виноградне вино» (далі – Закон № 2662):
виноробна продукція - вина тихі, шампанські, ігристі та газовані, вермути, бренді, коньяки і алкогольні напої виноградного походження (п. 36 ст. 1 Закону № 2662);
вино ігристе - вино, піняста властивість якого набута внаслідок його насичення діоксидом вуглецю ендогенного походження, що утворюється під час бродіння сусла або вторинного бродіння виноматеріалів у герметично закритих посудинах (п. 18 ст. 1 Закону № 2662).
Отже, вимоги ст. 11 Закону № 481 до місткості тари (посуду) не застосовуються до алкогольних напоїв імпортного виробництва, в тому числі і виноробної продукції.
Згідно із п. 1 Положення про Державну службуУкраїни з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 667 (далі – Положення № 667) Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який реалізує державну політику, зокрема у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.
Відповідно до пункту 4 Положення № 667Держпродспоживслужба відповідно до покладених на неї завдань, зокрема,бере участь у розробленні санітарних, протиепідемічних (профілактичних), фітосанітарних заходів, вимог щодо окремих показників якості харчових продуктів, технічних регламентів та стандартів.
Згідно із підпунктом 7 пункту 6 Положення № 667 Держпродспоживслужба для виконання покладених на неї завдань має правообмежувати, забороняти, тимчасово припиняти діяльність, вживати відповідно до закону інших заходів реагування, у тому числі обмежувати або забороняти ввезення (пересилання) на митну територію України, перевезення через митну територію України (транзит) харчових продуктів.
Таким чином, з питань стосовно матеріалів, дозволених до контакту з виноробною продукцією, зокрема, бляшанок із харчового алюмінію, в яких здійснюватиметься імпорт на територію України, оптовий чи роздрібний продаж виноробної продукції (ігристих вин та звичайних (неігристих) вин) з вмістом спирту, що становить більше 8,5 відсотка об’ємних одиниць (без додавання спирту) Товариству доцільно звернутись до Держпродспоживслужби.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
_____________________________________________________________________________
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |