Про податок на додану вартість
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку заповнення таблиці 1 додатка 9 до податкової декларації з ПДВ сільськогосподарським товаровиробником та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, підприємство включено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі - Реєстр) 24.03.2017.
Згідно з пунктом 16-1. 1 статті 16-1 Закону України від 24 червня 2004 року № 1877-ІV «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі - Закон № 1877) сільськогосподарський товаровиробник, основною діяльністю якого є постачання сільськогосподарських товарів, вироблених ним на власних або орендованих основних засобах, причому питома вага вартості сільськогосподарських товарів становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених ним протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (далі - сільськогосподарський товаровиробник), який здійснює види діяльності, визначені пунктом 16-1.З цієї статті, має право на бюджетну дотацію для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції після його внесення контролюючим органом до Реєстру.
Пунктом 51 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу встановлено, що з 1 січня 2017 року до 1 січня 2022 року платники -сільськогосподарські товаровиробники, внесені до Реєстру, у порядку та строки, встановлені Кодексом, подають податкову декларацію з податку на додану вартість з додатком, у якому зазначають розрахунок податкових зобов'язань позитивної різниці між сумою податкових зобов'язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду з цього податку за результатами діяльності за операціями, визначеними пунктом 16-1. 1 статті 16-1 Закону № 1877, протягом звітного (податкового) періоду, а також розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців).
Форма додатка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику.
Форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі - Порядок № 21).
Для розрахунку податкових зобов'язань за операціями, визначеними в статті 16-1 Закону № 1877 , та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів у складі податкової звітності з ПДВ передбачено додаток 9 (ДС9).
Підпунктом 12 пункту 10 розділу III Порядку № 21 встановлено, що додаток 9 додається до декларації, в якій у полі «Сільськогосподарський товаровиробник, внесений або який претендує на внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації» наявна позначка «1» або «2» відповідно до пункту 2 розділу V цього Порядку.
У рядку 1 таблиці 1 додатка 9 відображається сума податкових зобов'язань за результатами діяльності за операціями, визначеними статтею 16-1 Закону № 1877; у рядку 2 таблиці 1 додатка 9 - сума податкового кредиту за товарами та послугами, придбаними для використання в операціях, визначених статтею 16-1 Закону № 1877.
У рядку 3 «Позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду» таблиці 1 додатка 9 зазначається різниця між значенням рядка 1 «Сума податкових зобов'язань» та рядка 2 «Сума податкового кредиту» таблиці 1 додатка 9. У разі якщо значення рядка 2 перевищує значення рядка 1, значення рядка 3 зазначається зі знаком «-».
Відповідно до пункту 50.1 статті 50 Кодексу у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників (пункт 8 розділу VI Порядку № 21).
Крім того, звертаємо увагу на те, що ДФС не супроводжує послуги з надання платних програмних забезпечень, які надають приватні компанії. У разі виникнення проблемних питань стосовно використання в роботі платних програмних продуктів (наприклад, «М. Е. Dос») рекомендуємо звертатись до розробників такого програмного забезпечення.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |