Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм законодавства стосовно ввезення на митну територію алкогольних напоїв в ємностях (металевих кегах місткістю 30 л) та їх розливу в споживчу тару (стакан, пет-пляшка, інше), та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство є імпортером алкогольних напоїв. Частина алкогольних напоїв, що імпортуються Товариством, транспортується в ємностях (металевих кегах місткістю 30 л) та після ввезення на митну територію України розливається в споживчу тару (стакан, пет-пляшка, інше) з метою подальшої реалізації споживачам.
Товариство запитує:
Чи підлягають маркуванню алкогольні напої із вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об’ємних одиниць, зокрема, пиво (код згідно з УКТ ЗЕД 2203 00 10 00 із вмістом спирту етилового 9 відсотків об’ємних одиниць), у разі ввезення такої продукції на митну територію України в ємностях місткістю більш як 5 літрів (металевих кегах місткістю 30 л) з подальшим її розливом в споживчу тару (стакан, пет-пляшка, інше) для подальшої реалізації споживачам?
Щодо зазначених питань
Відповідно до п.п. 14.1.107 п. 14.1 ст. 14 Кодексу марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.
Згідно із п. 226.2 ст. 226 Кодексу наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою, пачці (упаковці) тютюнового виробу чи ємності (упаковці) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.
Маркуванню підлягають усі (крім зазначених у пункті 226.10 цієї статті) алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об’ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового до 8,5 відсотка об’ємних одиниць не здійснюється (п. 226.6 ст. 226 Кодексу).
Відповідно до п.п. в п. 227.1 ст. 227 Кодексу суб’єкти господарювання - юридичні та фізичні особи, які уклали з іноземними виробниками або іншими нерезидентами контракт (договір) про постачання в Україну алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, мають право ввозити на митну територію України, зокрема, імпортні алкогольні напої, якщо алкогольні напої в автомобільних і залізничних цистернах, а також у баках, бачках та інших ємностях місткістю більш як 5 літрів ввозяться в Україну з метою продажу або обміну на митній території України та не підлягають маркуванню. У такому разі податок сплачується до або під час митного оформлення. Контроль за його сплатою здійснюється митними органами.
Відповідно до п.п. 14.1.5 п. 14.1 ст. 14 Кодексу та ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95–ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу «живого» бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.
Згідно із п.п. 14.1.144 п. 14.1 ст. 14 Кодексу та ст. 1 Закону № 481 пиво - насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203.
Статтею 11 Закону № 481 визначено, у яку тару здійснюється розлив алкогольних напоїв залежно від виду таких напоїв. Розлив алкогольних напоїв може здійснюватися тільки у тару, визначену ст. 11 Закону № 481.
Відповідно до частини другої ст. 11 Закону № 481 розлив пива здійснюється у виготовлену із матеріалів, дозволених до контакту з алкогольними напоями, скляну тару, металеві банки із харчового алюмінію, полімерні пляшки ПЕТФ, сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла, глазурованої кераміки, а також у алюмінієві бочки, бочки із нержавіючої сталі (кеги) та інші види тари згідно з нормативно-правовими актами.
Отже, враховуючи викладене, маркуванню підлягають усі алкогольні напої, які реалізуються в Україні як вироблені на митній території України, так і ті, що імпортуються в Україну, із вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об’ємних одиниць та розлиті у споживчу тару, в т.ч. алкогольні напої в інших ємностях місткістю більш як 5 літрів.
У разі ввезення на митну територію України алкогольних напоїв з вмістом спирту понад 8,5 відсотків об’ємних одиниць, зокрема, пива (код згідно з УКТ ЗЕД 2203 00 10 00) в ємностях місткістю більш як 5 літрів (металевих кегах місткістю 30 л) з подальшим його розливом в споживчу тару (стакан, пет-пляшка, інше) для подальшої реалізації споживачам, такі алкогольні напої не підлягають маркуванню. При цьому акцизний податок сплачується до або під час митного оформлення. Контроль за його сплатою здійснюється митними органами.
За даними Єдиного державного реєстру суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії, зокрема, на право виробництва та оптової торгівлі алкогольними напоями, у Товариства наявні діючі ліцензія на право виробництва алкогольних напоїв та ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями.
Звертаємо увагу, що відповідно до частини двадцять третьої ст. 15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин, а для малих виробників виноробної продукції алкогольних напоїв без додавання спирту: вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових) може здійснюватися суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання (у тому числі іноземних суб’єктах господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування (ст. 1 Закону № 481).
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |