X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.05.2024 р. № 2724/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду зверненняТовариства на отримання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм законодавства стосовно обігу пального, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненніТовариство повідомило, що є науково-виробничим підприємством та займається науковими дослідженнями в галузі тонкого органічного синтезу та розробкою методик синтезу нових органічних сполук за основним видом економічної діяльності 72.19 «Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук».

В своїй діяльності Товариство використовує пальне, як сировину для хімічної промисловості, яке імпортується Товариством з-за кордону автомобільним транспортом. В рамках імпорту пального Товариством здійснюється міжнародне перевезення, що (як зазначено у зверненні)по суті не є переміщенням пального на митній території України (хоч і частково здійснюється територією України).

Відповідно до п.п. 230.1.5 п. 230.1 ст. 230 Кодексу, транспортні засоби, що використовуються суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України, зокрема пального для потреб власного споживання чи промислової переробки, повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий (далі – Перелік).

Форма заявки та Порядок заповнення заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними (далі – Заявка), затверджені наказом Міністерства фінансів України від 08.05.2019 № 188 «Про затвердження форми Заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, та Порядку її заповнення» зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 червня 2019 р. за № 579/33550(далі – Наказ № 188).

У Заявці вказується, зокрема, Пункт навантаження із зазначенням:

- назви;

- коду за КОАТУУ;

- області, району, населеного пункту, вулиці, номеру будинку.

Згідно з пунктом 9 розділу II Порядку, затвердженого Наказом  № 188, усі графи Заявки мають бути заповнені.

Враховуючи викладене вище,  платник  податків  запитує:

1.Чи потрібно Товариству складати та подавати Заявку у випадку переміщенняпального з-за кордону в рамках імпорту?

2. Якщо відповідь на питання № 1 «Так», то як заповнювати реквізит «Пункт навантаження», а саме:

- що зазначити в реквізиті «назва»;

- який код КОАТУУ вказується, якщо пункт навантаження заходиться за кордоном, яка зазначається адреса (область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку) якщо пункт навантаження заходиться за кордоном?

Щодо зазначених питань

Відповідно до п.п. 230.1.5 п. 230.1 ст. 230 Кодексу, включення/виключення транспортних засобів до/з Переліку, здійснюється автоматично на підставі даних акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН), або на підставі заявок на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, із зазначенням періоду переміщення такого пального або спирту етилового, або на підставі митних декларацій при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом «а» пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України. Такі заявки подаються суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки. Форма заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Такі заявки у формі електронних документів надсилаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

Переміщення пального транспортними засобами, що не зазначені в акцизних накладних, зареєстрованих у ЄРАН, складених на операції, при здійсненні яких переміщується пальне у таких транспортних засобах, а також не зазначені у заявках на переміщення пального транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, які надіслані центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, забороняється.

Підпунктом «а» пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України визначено, що митний режим транзиту, зокрема, застосовується до товарів, які переміщуються внутрішнім транзитом від пункту ввезення (пропуску) на митну територію України до митного органу, розташованого на митній території України.

Згідно із п.п. 14.1.61 п. 14.1 ст. 14 Кодексу акцизний склад пересувний - транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.

Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для, зокрема, переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується (крім пального або спирту етилового, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом «а» пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України).

Таким чином, у випадку переміщення імпортованого пальногомитною територією України внутрішнім транзитом від пункту ввезення (пропуску) на митну територію України до митного органу, розташованого на митній території України, Товариствоне зобов’язано складати та подавати Заявку, а  в інших випадках (для переміщення пального від митного органу до місця розвантаження пального) Товариство повинно складати та подавати Заявку, зазначаючи в ній реквізити митного органу (пункту ввезення (пропуску) на митну територію України) як пункту навантаження (- назва; - код за КОАТУУ; - область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку).

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).