Головне управління ДПС в Одеській області розглянуло в межах компетенції звернення фізичної особи - підприємця (далі – Підротємець) про надання індивідуальної податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (зі змінами та доповненнями) (далі – Кодекс) повідомляє.
Відповідно до тексту звернення, Підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку 2 групи) та здійснює, зокрема, продаж квітів із застосуванням програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО).
Як зазначено у зверненні, 07 квітня 2024 року Підприємцем було помилково проведено продаж квітів на 1 000 000,00 гривень (фіскальний чек № ). А саме: в кількості замість 1 шт. проставлено 1000 шт. В результаті 1000 шт. * 1000 грн. (ціна) і вийшла помилка в продаж на 1 000 000,00 гривень. Одразу зроблено повернення на цю суму ( від ).
Враховуючи викладене, Підприємець просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань (в контексті звернення):
1. Чи враховувати цю технічну помилку, а саме продаж на 1 000 000,00 гривень (фіскальний чек № від ) та повернення ( від ) в обсяг доходу за 2024 рік?
2. Чи зменшено ліміт з 5 921 400,00 грн на 4 921 400,00 грн?
3. Чи рахувати цей помилковий продаж в обсяг доходу?
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.
На виконання статті 13 Закону № 265, постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 № 199 затвердженні Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій та вимоги щодо забезпечення виконання фіскальних функцій програмними реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування (далі – Вимоги).
Пунктом 27 Вимог передбачено, що накопичення та занесення інформації до фіскальної пам’яті повинно виконуватися окремо для кожної податкової групи, окремо для сум, що стягуються з покупця (клієнта), та для сум, що виплачуються покупцю (клієнту). Операція з повернення коштів не повинна зменшувати підсумку розрахункових операцій.
Тобто в описаних у зверненні обставинах, загальний підсумок розрахунків буде збільшено на помилково проведену та повернуту через ПРРО суми.
Разом з цим правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку регулюється главою 1 розділу XIV Кодексу.
Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої – третьої груп визначені статтею 292 Кодексу.
Так, відповідно до пункту 292.1 статті 292 Кодексу, доходом платника єдиного податку є:
для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній
пунктом 292.3 цієї статті.
Водночас, до складу доходу, визначеного статтею 292 Кодексу, не включаються, зокрема суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) – платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (абзац 5 пункту 292.11 статті 292 Кодексу).
Враховуючи викладене вище, та як відповідь на питання 1, 2 повідомляємо, незалежно від того, що в описаних у зверненні Підприємцем обставинах загальний підсумок розрахунків буде збільшено, включати помилково проведену через ПРРО суму до складу доходу Підприємця і відповідно збільшувати його граничний обсяг не потрібно.
Відповідь на питання 1 та 2 позбавляє необхідності надання відповіді на питання 3.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |