X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ВIННИЦЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.05.2024 р. № 2738/ІПК/02-32-04-03-18

Головне управління ДПС у області за результатами розгляду звернення Училища щодо оподаткування ПДВ операцій з надання освітніх послуг, та керуючись статтею 52 глави 3 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Училище здійснює первинну професійну підготовку, а також перепідготовку, підвищення кваліфікації працівників.

Враховуючи вищевикладене, Вище професійне училище просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо оподаткування ПДВ вищезазначених послуг.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу I ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу ХХ ПКУ.

Згідно з підпунктами “а” і “б” пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання  товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

Відповідно до підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ звільняються від оподаткування операції з постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках.

До таких послуг належать послуги, визначені у пп. «а» – «й» підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ, зокрема послуги з усіх видів освітньої діяльності, які постачаються закладами вищої освіти, у тому числі для здобуття іншої вищої та післядипломної освіти (пп. «ґ» пункту 197.1 статті 197 ПКУ).

Відповідно до пункту 5.3 статті 5 розділу розділу I ПКУ інші терміни, що застосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.

Основні засади функціонування системи вищої освіти регулюються законами України від 5 вересня 2017 року №2145-VIII “Про освіту” (далі - Закон №2145) і від 1 липня 2014 року №1556-VII “Про освіту” (далі - Закон №1556).

Пунктом 7 частини першої статті 1 Закону №1556 визначено, що заклад вищої освіти - окремий вид установи, яка є юридичною особою приватного або публічного права, діє згідно з виданою ліцензією на провадження освітньої діяльності на певних рівнях вищої освіти, проводить наукову, науково-технічну, інноваційну та/або методичну діяльність, забезпечує організацію освітнього процесу і здобуття особами вищої освіти, післядипломної освіти з урахуванням їхніх покликань, інтересів і здібностей;

Освітня діяльність у сфері вищої освіти провадиться закладами вищої освіти, – закладами фахової перед вищої освіти (для підготовки фахівців ступенів молодшого бакалавра та бакалавра) та науковими установами (для підготовки фахівців ступенів магістра та/або доктора філософії) на підставі ліцензій, що видаються визначеним Кабінетом Міністрів України органом ліцензування відповідно до Закону №1556 (пункт 1 статті 24 Закону №1556).

Освітня послуга - комплекс визначених законодавством, освітньою програмою та/або договором дій суб'єкта освітньої діяльності, що мають визначену вартість та спрямовані на досягнення здобувачем освіти очікуваних результатів навчання (підпункт 18 частини першої статті 1 Закону №2145);

Згідно з пунктом 6 статті 18 Закону №2145 післядипломна освіта включає, зокрема, перепідготовку - освіту дорослих, спрямовану на професійне навчання з метою оволодіння іншою (іншими) професією (професіями); підвищення кваліфікації – набуття особою нових та/або вдосконалення раніше набутих компетентностей у межах професійної діяльності або галузі знань.

Враховуючи викладене, режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений пп. «ґ» підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ, поширюється на операції з постачання послуг з усіх видів освітньої діяльності, які постачаються закладами вищої освіти, у тому числі і для здобуття іншої вищої та післядипломної освіти, за умови, що такі заклади здійснюють діяльність на підставі ліцензії, виданої Міністерством освіти і науки України.

У разі, якщо ліцензія Міністерства освіти і науки України на надання освітньої діяльності не передбачає надання зазначених у листі послуг, які надаються Училищем, дія пп. «ґ» підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ на операції з надання таких послуг не поширюється, та такі послуги підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).