X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.05.2024 р. № 2787/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно роздрібної торгівлі алкогольними напоями на розлив без споживання на місці та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні Товариство зазначає, що здійснює оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Також Товариство здійснює (або планує здійснювати) роздрібний продаж алкогольних напоїв (вин столових, вин десертних та вин виноградних ароматизованих» в пачках місткістю 10,0 л та           5,0 л з наступними кодами згідно з УЕТ ЗЕД 2204 22 83 00, 2204 22 84 00, 2204 22 95 00, 2204 22 96 00, 2204 22 97 00, 2204 22 98 00, 2205 90 01 00, 2205 90 10 00, 2206 00 89 00.

Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання, чи має право Товариство здійснювати продаж у власних торгових точках вказаними алкогольними напоями на розлив без споживання на місці (на

винос), розливаючи їх в ПЕТ-пляшки місткістю 1,0 л з тари «пачка» місткістю 10,0 л та 5,0 л за умови дотримання вимог до місця торгівлі алкоголем (наявна ліцензія, РРО/ПРО, площа місця торгівлі не менше 20 м2)?

Щодо зазначеного питання

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального на території України визначає Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі - Закон № 481).

Відповідно до ст. 1 Закону № 481:

алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу «живого» бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД;

роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання  (у тому числі іноземних суб'єктах господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування;

місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій та/або  програмними реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Згідно зі ст. 15 Закону № 481 роздрібна торгівля,зокрема,алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю (частина двадцять третя ст. 15 Закону № 481).

Дія Закону № 481 не поширюється на роздрібну торгівлю винами столовими, така торгівля може здійснюватися суб’єктами господарювання без ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Продаж вин столових здійснюється без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням книжок та книг обліку розрахункових операцій (частина восьма ст. 153  Закону № 481). 

Статтею 153 Закону № 481 встановлено заборону продажу, зокрема, алкогольних напоїв, вин столових особам та особами, які не досягли 18-річного віку, у невизначених для цього місцях торгівлі та обов’язок продавця зазначених напоїв, у разі виникнення сумнівів щодо досягнення 18-річного віку покупцем, звернутися до такого покупця з вимогою пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує його вік.

При цьому, Законом № 481 не передбачено обмежень щодо роздрібної торгівлі на розлив без споживання на місці алкогольними напоями, зокрема винами столовими, винами десертними та винами виноградними ароматизованими.

Отже, з урахуванням вищезазначеного, суб’єкт господарювання може здійснювати роздрібну торгівлю на розлив без споживання на місці алкогольними напоями, зокрема винами столовими, винами десертними та винами виноградними ароматизованими, за наявності місця роздрібної торгівлі (для алкогольних напоїв приміщення з торгівельною площею на менше 20 кв. метрів), яке обладнане РРО або ПРРО, за наявності діючої ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та з обов’язковим дотриманням вимог ст. 153 Закону № 481.

При цьому, розлив алкогольних напоїв може здійснюватися у тару, визначену ст.11 Закону № 481.

Відповідно до частини другої ст. 17 Закону № 481 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафіву разі розливу алкогольних напоїв для реалізації на території України у тару, не передбачену ст. 11 цього Закону, - 200 відсотків вартості виробленої (реалізованої) продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менше 85000 гривень.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).