X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.05.2024 р. № 2795/ІПК/99-00-19-03-04 ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації платника - юридичної особи (далі - Платник) щодо сплати податку на прибуток Платником та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

У своєму зверненні Платник повідомив, що з березня 2024 року відбулись зміни учасників Платника, внаслідок чого внесок юридичних осіб-нерезидентів до статутного капіталу Платника склав 100 відсотків. При цьому Платник має організаційно-правову форму господарювання 240 «Товариство з обмеженою відповідальністю» з моменту свого створення, учасниками якого до березня поточного року були резиденти України. Сплату податку на прибуток Платник здійснював за кодом класифікації доходів бюджету 11021000 «Податок на прибуток підприємств, який сплачують інші платники».

У зв’язку з вищевикладеним, Платник просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо практичного застосування положень наказу Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» (зі змінами та доповненнями) (далі – наказ № 11) з такого питання:

Платник зобов’язаний сплачувати податок на прибуток за кодом класифікації доходів бюджету 11021000 «Податок на прибуток підприємств, який сплачують інші платники», як товариство з обмеженою відповідальністю (код 240 за ДК 002:2004) чи за кодом класифікації доходів бюджету 11020300 «Податок на прибуток підприємств, створених за участю іноземних інвесторів», як суб’єкт господарювання з організаційно-правовою формою «іноземне підприємство» (код 170 за ДК 002:2004)?

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачено Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Кодексом (пункт 1.1
статті 1 Кодексу).

Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом (пункт 15.1 статті 15 Кодексу).

Статтею 63 Господарського кодексу України встановлено визначення, що у разі якщо в статутному капіталі підприємства іноземна інвестиція становить не менш як десять відсотків, воно визнається підприємством з іноземними інвестиціями.

За даними Платника та інформаційно-комунікаційної системи ДПС з березня 2024 року в статутному капіталі Платника іноземна інвестиція становить 100 відсотків.

Наказом № 11 визначено класифікацію доходів бюджету, згідно з якою встановлено коди та найменування податків і зборів. Для сплати податку на прибуток підприємств, створених за участю іноземних інвесторів, визначено код класифікації доходів бюджету 11020300 «Податок на прибуток підприємств, створених за участю іноземних інвесторів».

Враховуючи вищезазначене, Платнику необхідно здійснювати сплату сум податку на прибуток на бюджетний рахунок за кодом класифікації доходів бюджету 11020300 «Податок на прибуток підприємств, створених за участю іноземних інвесторів».

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).