X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.05.2024 р. № 2830/ІПК/99-00-21-03-03 ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації та повідомляє наступне. 

Товариство просить надати роз’яснення на питання:

1. Яким чином від’ємні суми акцизного податку до нарахування/сплати відобразяться в особовій картці платника податків?

2. Яким чином таке від’ємне значення акцизного податку буде враховано в майбутніх звітних періодах?

Відповідно до п.п. 212.1.17 п. 217.1 ст. 217 Кодексу платниками податку є, зокрема, особа - виробник та/або імпортер тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, яка здійснює їх реалізацію для цілей оподаткування акцизним податком з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за ставкою, визначеною п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.

Одночасно об’єктами оподаткування є операції, зокрема, з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, для цілей оподаткування акцизним податком з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п. 213.1.14 п.213.1 ст.213 Кодекс).

Відповідно до звернення Товариство здійснює імпорт на територію України рідин, що використовуються в електронних сигаретах, код УКТ ЗЕД 2404 12 00 10 та є оптовим продавцем даної продукції на митній території України. При цьому за підсумками календарного місяця відбулося повернення проданих Товариством підакцизних товарів і сума нарахованого акцизного податку до сплати до бюджету складає від’ємне значення.

Отже, Товариство є платником акцизного податку за операціями з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, у якого виникає об’єкт оподаткування при реалізації в роздрібній торгівлі, зокрема, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, згідно з п.п. 213.1.14 п. 213.1 ст. 213 Кодексу.

В запиті Товариство посилається на п. 217.5 ст. 217 Кодексу, згідно якого у  разі повного або часткового повернення покупцем підакцизних товарів (продукції), вироблених (виготовлених) на митній території України, продавцю для усунення недоліків товару (продукції) або його знищення (переробки) у зв'язку з неможливістю усунення таких недоліків, платник податку - продавець проводить коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку у звітному періоді, у якому відбулося таке повернення.

Однак вищенаведена норма Кодексу застосовується у разі, коли покупцем повертаються виробнику, а не імпортеру, підакцизні товари, які були вироблені (виготовлені) на митній території України.

Норми щодо можливості та порядку коригування податкових зобов’язань з акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (продукції), ввезених на митну територію України, у Кодексі відсутні.

Відповідно до звернення Товариства, Додаток 6 до Декларації з акцизного податку передбачає можливість зазначати від’ємну кількість реалізованого піакцизного товару.

        Водночас, відповідно до Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 (із змінами) Додаток 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» заповнюється під час здійснення роздрібної торгівлі пивом, алкогольними напоями, і не передбачає відображення від’ємного значення вартості реалізованого товару у роздрібній торгівельній мережі.

Щодо відображення податкових зобов’язань з акцизного податку в інтегрованій картці платника податків (далі – ІКП), то до ІКП вносяться дані щодо нарахування акцизного податку, зазначені платником у поданій ним Декларації з акцизного податку, відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5 «Про затвердження Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 березня 2021 року за № 321/35943.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.