Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо справляння плати за землю (далі – Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариство поінформувало, що є орендарем земельної ділянки на підставі договору оренди землі, укладеного у 2019 році з органом місцевого самоврядування (далі – Договір).
Відповідно до п. 6 Договору та витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (далі – Витяг) величина нормативної грошової оцінки (далі – Оцінка) на дату укладання Договору становить 13740840 грн.
Товариство, посилаючись на Оцінку, затверджену рішенням органу місцевого самоврядування, яка введена в дію з 01.01.2016 та є чинною, запитує чи потрібно кожного року разом з податковою декларацією з Плати подавати Витяг у разі відсутності рішення відповідного органу місцевого самоврядування щодо зміни нормативної грошової оцінки.
Порядок обчислення Плати передбачає, що для визначення бази оподаткування платник при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника Плати) разом з нею подає витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження (органом місцевого самоврядвання) нової нормативної грошової оцінки (п. 286.2 ст. 286 Кодексу та ст. 23 Закону України «Про оцінку земель»).
Для визначення розміру податку та орендної плати використовується Оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства (п. 289.1 ст. 289 Кодексу).
Згідно з пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок» від 03 листопада 2021 року № 1147 встановлено, що затверджена з урахуванням вимог п. 271.2 ст. 271 Податкового кодексу України до набрання чинності Методикою, затвердженою згідно з пунктом 1 цієї постанови, технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, технічна документація із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення (на відповідній території) є чинною до початку застосування рішення відповідного органу місцевого самоврядування про затвердження нової технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
Оскільки Оцінка, розмір якої визначено у п. 6 Договору та у Витягу, затверджена рішенням органу місцевого самоврядування та є чинною на дату звернення (введена в дію з 01.01.2016), то для обчислення податкових зобов’язань з Плати за 2022 –2023 роки Товариство має застосовувати Оцінку введену в дію з 01.01.2016 з урахуванням всіх коефіцієнтів індексації, визначених відповідно до законодавства.
Необхідність подання Витягів щороку нормами Кодексу не передбачена.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |