X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.05.2024 р. № 2875/ІПК/99-00-04-01-04 ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення Приватного підприємства   (далі – Підприємство), надіслане через Електронний кабінет, щодо отримання індивідуальної податкової консультації із справляння орендної плати за землю та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України  (далі – Кодекс), повідомляє.
 

Підприємство поінформувало, що перебуває на загальній системі оподаткування, з 2007 року користується земельними ділянками комунальної власності (далі – Ділянки), що розташовані на території ………територіальної громади (далі – Рада), на умовах оренди.

У зверненні повідомляється, що у 2022 році Підприємством виявлено завищення узгоджених податкових зобов’язань з орендної плати за Ділянки за період 2015-2017 роки та подані відповідні уточнюючі податкові декларації з плати за землю, які у зв’язку з порушенням строку подання податкової декларації, визначеного ст. 102 Кодексу, не були прийняті. У зв’язку із зазначеним у Підприємства виник податковий борг на індивідуальному рахунку платника інформаційно-комунікаційної системи ДПС.
 

Підприємство просить надати консультацію щодо можливості уточнення узгоджених податкових зобов’язань з орендної плати за Ділянки за період    2015-2017 роки.
З матеріалів звернення не вбачається на яких підставах Підприємство повідомляє про нарахування завищених сум податкових зобов’язань з орендної плати за Ділянки за період 2015-2017 роки.

 

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності справляється відповідно до вимог ст. 288 Кодексу.
 

Податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені Кодексом (п. 36.1 ст. 36 Кодексу).
 

Разом з цим, визначення сум податкових та грошових зобов’язань встановлене ст. 54 Кодексу. Зокрема, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Кодексом. Така сума грошового зобов’язання та/або пені вважається узгодженою (п. 54.1 ст. 54 Кодексу).
 

Внесення змін до податкової звітності визначено ст. 50 Кодексу, згідно з якою у разі у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу) платник податків, самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
 

Слід звернути увагу, що на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених ст. 102 Кодексу     (абзац одинадцятий п. 52 ² п. 52 підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу).
 

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2023 року № 651 «Про відміну на всій території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з 30 червня 2023 року відмінено карантин, тому з 01 липня 2023 року відновлено перебіг строків, передбачених ст. 102 Кодексу.
 

Разом з цим, п. 102.9 ст. 102 Кодексу було передбачено, що на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупинявся перебіг строків, визначених Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених Кодексом.
 

Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» припинено дію п. 102.9 ст. 102 Кодексу, а з 01 серпня 2023 року відновлено перебіг строків, визначених Кодексом.
 

Зауважуємо, що на період дії воєнного стану на території України справляння плати за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) врегульовано Розділом ХІІ Кодексу та п.п. 69.14 п. 69 підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.
 

Оскільки обставини справи, зазначені у зверненні, потребують аналізу документів та матеріалів, для отримання роз’яснення з порушеного у зверненні питання та висновків з питань практичного застосування норм податкового законодавства, пропонуємо Товариству звернутися до контролюючого органу за місцезнаходженням Ділянок з наданням усіх копій документів у порядку, встановленому законодавством.
 

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.