X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.05.2024 р. № 2916/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Акціонерного товариства (далі – Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм законодавства стосовно реєстрації місць зберігання спирту етилового (денатурованого), та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України   (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство придбаває та використовує у виробничій діяльності спирт етиловий (денатурований).

Наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 № 251 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру», встановлено внесення місць зберігання спирту до Єдиного реєстру, якщо його кількість перевищує 100 декалітрів на квартал.

Постанова КМУ від 29.08.2002 № 1266 «Про затвердження Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом» (далі – Постанова № 1266), якою встановлено обов’язок реєстрації місць зберігання спирту етилового суб’єктами господарювання, які отримують спирт для забезпечення виробничих та інших потреб і якщо його кількість перевищує 100 декалітрів на квартал, втратила чинність.

Наказ Мінагрополітики від 13.04.2009 № 264 «Про затвердження Інструкції з приймання, зберігання, відпуску, транспортування та обліку спирту етилового», яким встановлено єдині вимоги до обліку, зберігання, відпуску, приймання і транспортування спирту суб’єктами господарювання, які здійснюють таку діяльність та які використовують спирт у технологічному процесі, втратив чинність.

Оскільки Товариство придбаває та використовує у виробничій діяльності спирт етиловий (денатурований), Товариство запитує:

 

1. Чи є законодавчі та нормативно-правові підстави для внесення до Єдиного реєстру місця зберігання спирту етилового Товариству як суб’єкту господарювання, що отримує спирт для забезпечення виробничих потреб, за відсутності нормативно-правового регулювання (втрата чинності Постанови    № 1266, та наказу Мінагрополітики від 13.04.2009 № 264 «Про затвердження Інструкції з приймання, зберігання, відпуску, транспортування та обліку спирту етилового»)?

2. Чи необхідно Товариству здійснювати реєстрацію місць зберігання спирту етилового (денатурованого) на підставі наказу Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 № 251 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру», якщо Постанова  № 1266, якою встановлювався обов’язок реєстрації місць зберігання спирту етилового суб’єктами господарювання, які отримують спирт для забезпечення виробничих та інших потреб і якщо його кількість перевищує 100 декалітрів на квартал, втратила чинність?

3. Чи має право Товариство не здійснювати реєстрацію місць зберігання спирту етилового як суб’єкт господарювання, який отримує спирт для забезпечення виробничих потреб, за відсутності законодавчо встановленого обов’язку (втрата чинності Постанови № 1266)?

 

Щодо зазначених питань

 

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального на території України визначає Закон України від 19 грудня 1995 року № 481/95–ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 481).

Відповідно до ст. 1 Закону № 481:

місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту етилового, біоетанолу та спиртових дистилятів, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання;

Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться податковими органами і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Визначеннями термінів «місце зберігання» та «Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр)» ст. 1 Закону № 481 була доповнена Законом України від 7 лютого 2002 року № 3032-III «Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових      виробів» (далі – Закон № 3032).

На виконання Закону № 3032 наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 № 251, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 за № 670/6958, затверджено Порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання (далі – Порядок № 251) та форму довідки про внесення місць зберігання до Єдиного державного реєстру.

Відповідно до п. 2.1 розділу 2 Порядку № 251 до Єдиного реєстру вносяться, зокрема, місця зберігання спирту суб’єктів підприємницької діяльності, які отримують спирт для забезпечення виробничих та інших потреб, якщо його кількість перевищує 100 декалітрів на квартал.

Отже, реєстрація місць зберігання спирту етилового здійснюється суб’єктами господарювання, які отримують спирт для забезпечення виробничих та інших потреб, якщо його кількість перевищує 100 декалітрів на квартал, відповідно до вимог чинного Порядку № 251.

Згідно зі ст. 17 Закону № 481 до суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів, або рідин, що використовуються в електронних сигаретах, у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.