Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення приватного підприємства (далі – Товариство), керуючись положеннями статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до звернення Товариство (Суброзповсюджувач) має намір здійснювати через свою мережу господарську діяльність з розповсюдження державних лотерей оператора. Єдиним засобом фіксації факту продажу (ставок) лотерейних білетів учаснику та їх вартості є лотерейна система. Єдиним засобом зв’язку Суброзповсюджувача з лотерейною системою є реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО), що належить Суброзповсюджувачу.
У зв’язку із складністю розуміння законодавства у сфері здійснення розрахункових операцій Товариство звернулось до податкового органу із запитанням: «Чи дозволяється реєструвати виплату виграшу (видачу коштів) учаснику (гравцю) державної лотереї за допомогою операції «службова видача» через реєстратор розрахункових операцій у формі фіскального касового чеку (форми № ФКЧ–2) відображеному у Додатку № 2 до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350?
Правові засади застосування РРО та програмних РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).
Порядок застосування РРО/ПРРО та здійснення розрахунків за товари (роботи, послуги) встановлено статтею 3 Закону № 265 та Порядком реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 липня 2016 р. за № 918/29048 (далі – Порядок № 547).
Форма та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2016 р. за № 220/28350 (далі – Положення № 13).
Відповідно до пункту 1 розділу III Положення № 13 фіскальний касовий чек видачі коштів (далі – видатковий чек) – розрахунковий документ / електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій під час проведення розрахунків у разі видачі коштів покупцеві під час повернення товару, рекомпенсації послуги, прийнятті цінностей під заставу та в інших випадках.
Відповідно до пункту 5 розділу ІІІ Порядку № 547 реєстрація продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів через РРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією. Розрахунковий документ на повну суму проведеної операції, створений у паперовій та/або електронній формі, надається особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї. Розрахункова операція вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяги введені в режимі реєстрації.
Відповідно до пункту 6 розділу ІІІ Порядку № 547 внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій:
операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту;
операція «службова видача» використовується для реєстрації суми готівки, яка вилучається з місця проведення розрахунків та/або видається держателям електронних платіжних засобів.
Відповідно до пункту 7 розділу ІІІ Порядку № 547 реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів у державні лотереї та в інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми.
Враховуючи викладене вище, та як відповідь на питання повідомляємо, що Товариство, як суброзповсюджувач державних лотерей, виплату виграшів має здійснювати із використанням операції «службова видача» із вказанням причини видачі коштів, оскільки виплата виграшів не є операцією із видачі коштів покупцеві під час повернення товару чи рекомпенсації послуг та як результат не має впливати на загальну суму розрахунків від продажу товарів (послуг).
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |