Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства з обмеженою відповідальністю, надіслане листом Головного управління ДПС у м. Києві, з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
(далі − Податок), та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство просить надати роз’яснення за яку площу Об’єкту сплачувати Податок.
Положеннями підпункту «є» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу передбачено, що не є об’єктами оподаткування Податком будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Класифікатора, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B - F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
У разі якщо Товариство використовує Об’єкт, який віднесений до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Класифікатора за призначенням у господарській діяльності, а його основний вид діяльності буде класифікуватися у секціях B – F КВЕД ДК 009:2010, то на Товариство поширюватиметься норма підпункту «є» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу.
У разі класифікації основного виду діяльності Товариства в іншій секції КВЕД ДК 009:2010, наприклад по коду 46.73 «Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням», який класифікується у секції G КВЕД ДК 009:2010 – «Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів», то Товариство зобов’язане нараховувати та сплачувати податкові зобов’язання з Податку за всю площу Об’єкту у порядку і строки, передбачені Кодексом.
Додатково повідомляємо, що Кодексом передбачена можливість подання уточнюючих розрахунків, зокрема з Податку, відповідно до статті 50 Кодексу (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) до податкової декларації за формою, чинною на час подання такого розрахунку.
Разом з цим, тимчасово, на період з 1 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»
від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, у разі самостійного виправлення платником податків з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених статтею 50 Кодексу, помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання, такий платник звільняється від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ст. 50 Кодексу, та пені (підпункт 69.38 пункту 69 підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу).
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |