Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення ТОВ «ВКФ«» (далі – ТОВ) щодо віднесення до витрат суми непідтвердженого вхідного ПДВ, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, ТОВ (далі – Покупець) укладено договір купівлі-продажу природного газу з ТОВ «» (далі – Продавець) на купівлю природного газу.
Покупець 08.08.2022 здійснив оплату природного газу. Продавець 03.08.2022 склав та зареєстрував в Єдиному Реєстрі податкових накладних податкову накладну з порушенням п. 187.1 ст. 187 Кодексу та п. 5 Порядку заповнення податкової накладної, а саме, дата складання податкової накладної повинна бути 08.08.2022.
Помилка в обов’язковому реквізиті податкової накладної позбавила Покупця права на податковий кредит.
Передачу природного газу по Договору купівлі-продажу природного газу від 03.08.2022 Продавець здійснив частково.
Як зазначає платник, всі вищенаведені операції відображено в бухгалтерському обліку Покупця.
ТОВ просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1. Чи може Покупець розцінювати як безнадійну дебіторську заборгованість (у розумінні п.п. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Кодексу) непідтверджений вхідний ПДВ, якщо Покупець остаточно втратив право на включення до податкового кредиту суми ПДВ по податковій накладній на підставі п. 198.6 ст. 198 Кодексу?
2. Чи потрібно в Податковій Декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 (зі змінами та доповненнями) (далі – Декларація) за звітний період збільшувати/ зменшувати фінансовий результат до оподаткування на суму непідтвердженого вхідного ПДВ, якщо Покупець остаточно втратив право на включення до податкового кредиту суми ПДВ по податковій накладній?
3. В яких розділах Додатку PI Декларації за звітний період відображати збільшення/зменшення фінансового результату до оподаткування на суму непідтвердженого вхідного ПДВ?
Щодо питань 1- 3
Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п. 44.2 ст. 44 Кодексу).
Згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями цього Кодексу.
Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму непідтвердженого вхідного ПДВ.
Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (абзац перший частини другої ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами).
Отже, з питання формування витрат у бухгалтерському обліку на суму непідтвердженого вхідного ПДВ доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |