Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення фізичної особи-підприємця (далі – Підприємець) щодо надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до звернення Підприємець займається виробництвом та роздрібною торгівлею харчових напівфабрикатів. Має укладений договір оренди нежитлового приміщення за адресою якого подано повідомлення за формою № 20–ОПП та зареєстровано реєстратор розрахункових операцій
(далі – РРО)
Рішенням міської ради вулиця, де розташована господарська одиниця Підприємця, була перейменована у зв’язку з декомунізацією.
Орендодавець вносити зміни до правовстановлюючих документів та договору оренди не планує.
У зв’язку з викладеним вище Підприємець звернувся до податкового органу із наступними запитаннями:
З метою надання відповіді на поставлені питання слід зауважити, що законодавство яке визначає порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також прийняті відповідно до нього підзаконні акти, не містять такого поняття як «внесення змін в РРО», а тому в межах даної індивідуальної податкової консультації використане Підприємцем словосполучення «внесення змін в РРО» розглядається в контексті внесення до пам’яті РРО відомостей про нову адресу господарської одиниці Підприємця з метою належного її відображення у фіскальному касовому чеку.
Форма та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів визначена Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2016 р. за № 220/28350 (далі – Положення № 13).
Одним із обов’язкових реквізитів розрахункових документів є адреса господарської одиниці, яка зазначена в документі на право власності чи користування господарською одиницею (назва населеного пункту, назва вулиці, номер будинку/офісу/квартири) та повідомлена ДПС формою 20-ОПП
(рядок 3).
У разі відсутності в документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів,
а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий.
Відповідно до пункту 2 глави 3 розділу ІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2016 р. за № 918/29048, (далі – Порядок № 547) для суб’єктів господарювання у яких відбулися зміни щодо даних які зазначаються в реєстраційному посвідченні та пов’язані з перейменуванням районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об’єктів топоніміки населених пунктів за рішенням органів місцевого самоврядування, встановлено обов’язок подати до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» та реєстраційне посвідчення.
Поряд із наведеним вище звертаємо увагу на необхідності відрізняти відсутність обов’язкових реквізитів від недоліків у їх заповненні.
Враховуючи викладене вище та як відповідь на питання 1 повідомляємо, що із урахуванням вимог Положення № 13 та Порядку № 547 у розрахункових документах Підприємця має бути вказана адреса господарської одиниці, яка зазначена в документі на право власності чи користування господарською одиницею і така адреса має кореспондуватись із відомостями поданими контролюючому органу за формою № 20-ОПП.
Щодо питань 2 та 3 повідомляємо, що відповідальності, послаблень чи пільг з питань несвоєчасної зміни адреси господарської одиниці, яка вказується у розрахункових документах, на сьогодні не встановлено.
Також звертаємо увагу Підприємця, що питання внесення змін до правовстановлюючих документів на нерухомість чи договорів оренди нерухомого майна належать до виключної компетенції їх власників та сторін договірних відносин.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
________________________________________________________________________________
Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |