X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.06.2024 р. № 3100/ІПК/99-00-04-01-04 ІПК

Індивідуальна податкова консультація

Державна податкова служба України на звернення Підприємства  щодо уточнення податкових зобов’язань з плати за землю, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), у межах компетенції повідомляє.

Товариство поінформувало про подання до Головного управління ДПС у Кіровоградській області податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – Декларація) за 2024 рік. Одним із об’єктів оподаткування у Декларації визначено земельну ділянку площею 3,1 га, що надана Товариству Петрівською районною радою Кіровоградської області на праві постійного користування, вид цільового призначення якої 02.01 «Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)» (кадастровий номер відсутній). Рішеннями, прийнятими у 2021 та 2022 роках Петрівською селищною радою нерухоме майно (житлові споруди та інше майно), що знаходиться на території села Іскрівка (3,1 га землі під забудови), передано із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області у комунальну власність Петрівської селищної територіальної громади (далі – Рішення). Текс Рішень не надано. У зверненні не надано інформацію щодо майнового стану нерухомого майна (житлові споруди та інше майно).

Товариство, посилаючись на норми чинного земельного законодавства запитує чи вважаються Рішення підставою для зменшення та уточнення податкових зобов’язань з плати за землю за 2022-2024 роки.

Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України, а справляння плати за землю − Кодексом.

Платниками плати за землю є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування; землекористувачі (орендарі) земельних ділянок державної та комунальної власності на умовах оренди (п. 269.1 ст. 269 Кодексу).

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (п. 286.2 ст. 286 Кодексу).

Податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.3 ст. 287 Кодексу).

Право самостійно уточнювати свої узгоджені податкові зобов’язання з податків шляхом подання уточнюючих розрахунків (з урахуванням строків давності встановлених ст. 102 Кодексу) визначено ст. 50 Кодексу.

Оскільки обставини справи, зазначені у зверненні, потребують аналізу документів та матеріалів, для отримання роз’яснення з порушеного у зверненні питання та висновків з питань практичного застосування норм податкового законодавства, пропонуємо Товариству звернутися до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки з наданням усіх копій документів у порядку, встановленому законодавством.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

 

 

Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.