Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України розглянула зверненнята керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Підприємствомпланується реорганізація шляхом перетворення в Товариство з обмеженою відповідальністю та зміна найменування юридичної особи.
Враховуючи викладеневище, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1. Чи підпадає реорганізація шляхом перетворення в Товариство з обмеженою відповідальністю під документальну перевірку?
2. Чи підпадаєзміна найменування юридичної особи під документальну перевірку?
Порядок припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу та перетворення визначений статтею 107 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ).
Відповідно до частини першої статті 104 ЦКУ юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.
Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення (частина п’ята статті 104 ЦКУ).
Згідно з частиною першою статті 108 ЦКУ перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми.
У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов’язки попередньої юридичної особи (частина друга статті 108 ЦКУ).
Згідно з частиною першою статті 106 ЦКУ злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, – за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
Відповідно до частини шостої статті 4 Закону України від 15 травня
2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755) у разі перетворення юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення, та державна реєстрація новоутвореної юридичної особи. Перетворення вважається завершеним з дати державної реєстрації новоутвореної юридичної особи.
Порядок зняття з обліку платників податків у контролюючих органах визначено розділом ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (зі змінами та доповненнями) (далі – Порядок № 1588).
У разі одержання відомостей із Єдиного державного реєстру про рішення щодо припинення юридичної особи контролюючі органи розпочинають та проводять процедури, передбачені Кодексом, розділом XI Порядку № 1588.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Кодексом (пункт 1.1 стаття 1 Кодексу).
Відповідно до підпункту 191.1.1 пункту 191.1 статті 191 Кодексу контролюючі органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків.
Підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Кодексу визначено, що контролюючі органи визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 Кодексу мають право проводити, відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Документальніперевіркипроводятьсяконтролюючими органами у порядку, встановленому Кодексом.
У разі якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків, здійснюється документальна позапланова перевірка (підпункт 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 Кодексу).
Враховуючи наведеневище, у разі проведення Підприємством процедури реорганізації юридичної особи шляхом перетворення, а саме зміни організаційно-правової форми юридичної особи та/абозміни найменування юридичної особи,документальна позапланова перевірка з підстав, визначених підпунктом 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 Кодексу, контролюючим органом може не проводитись.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію відповідно до пункту 52.2 статті 52Кодексу.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |