Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України розглянула звернення Комунального підприємства (далі – Підприємство), надісланого Головним управлінням ДПС у м. Києві листом, на отримання індивідуальної податкової консультації щодо повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), і земельного податку та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Підприємство проінформувало, що в отриманих на попередні звернення індивідуальних податкових консультацій визначено, що у Підприємства не виникає податкового обов’язку зі справляння Податку в частині об’єктів нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади та закріплені за ним на праві господарського відання (далі – Об’єкти), та в частині земельного податку за земельні ділянки, на яких розташовані Об’єкти. При цьому, Підприємство сплачувало Податок і земельний податок щодо зазначених об’єктів оподаткування.
Підприємство, посилаючись на норми чинного законодавства, просить надати роз’яснення чи має право на повернення помилково та/або надміру сплачених податкових зобов’язань з Податку та земельного податку на підставі відповідної заяви протягом 1095 днів з дня виникнення помилково та/або надміру сплачених сум зобов’язань.
Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань передбачені ст. 43 Кодексу. Зокрема згідно з п. 43.3 ст. 43 Кодексу обов’язковою умовою для здійснення повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.
Пунктом 1 розд. IIІ Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60, із змінами та доповненнями (далі – Порядок) передбачено, що заява може бути подана платником до територіального органу ДПС в електронній формі за допомогою засобів інформаційно-комунікаційних систем та з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.
Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету (п. 2 розд. III Порядку).
Разом з цим, відповідно до п. 54.1 ст. 54 Кодексу крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Кодексом. Така сума грошового зобов’язання та/або пені вважається узгодженою.
Кодексом передбачена можливість уточнення податкових зобов’язань шляхом подання уточнюючої декларації відповідно до ст. 50 Кодексу (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу) до податкової декларації за формою, чинною на час подання такого розрахунку.
З огляду на викладене, Підприємство має право на повернення помилково та/або надміру сплачених сум з Податку та земельного податку на підставі положень ст. 43 Кодексу та Порядку, які утворилися внаслідок самостійного уточнення на зменшення узгоджених податкових зобов’язань, та сплачені Підприємством, з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 Кодексу.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни / втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |