Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю …(далі – Товариство)
від …про надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПК України), повідомляє таке.
Відповідно до звернення Товариство є платіжною установою та надає платіжні послуги на підставі ліцензії Національного банку України на надання фінансових платіжних послуг.
Товариство з метою практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи, та у зв’язку зі складністю застосування норм законодавства, яким регламентовано обов’язок та порядок надання споживачам розрахункових документів у паперовій та/або в електронній формі,та полягає у необхідності формування чіткого розуміння можливих способів отримання розрахункових документів споживачами, звернулось із наступними запитаннями:
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом № 265.
Законом № 265 визначено, що встановлення норм щодо незастосування РРО/ПРРО у інших законах, крім ПК України, не допускається.
Відповідно до пункту 2 статті 3 Закону № 265 суб’єкти господарювання зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Так, пунктом 2 статті 3 Закону № 265 передбачена та допускається можливість, за згодою або бажанням споживача, видавати розрахунковий документ, виключно в електронній формі, на наданий таким споживачем абонентський номер або адресу електронної пошти.
У разі якщо споживач вимагає отримання паперового розрахункового документу, чи вказує куди саме направити електронний розрахунковий
документ – суб’єкт господарювання не вправі відмовити йому у такому способі отримання розрахункового документу.
Viber– це застосунок для дзвінків і обміну повідомленнями. Реєстрація застосункуздійснюється з обов’язковою прив’язкою до номера мобільного телефону (абонентського номеру споживача), самостійно ним обраного та придбаного у надавача телекомунікаційних послуг.
Відправлення повідомленняу месенджері виконується в загальному порядку від або до конкретного абонента з прив’язкою до його власного абонентського номера.
Тобто, надсиланняелектронногорозрахункового документу через Viberздійснюється безпосередньо від імені продавця (надавача послуг) на абонентський номер споживача.
В той же час, мобільний додаток «А», окрім того, що не належить Товариству тавикористовується споживачами послуг ТОВ «В» для отримання інформації про доступні сервіси, статус замовлень, розташування відділень, вартості та строків доставки відправлень, інших потреб споживачів послуг
ТОВ «В», такожне використовує абонентського номеру споживача, як способу зв’язку.
Враховуючи викладене вище, як відповідь на питання 1 – 2повідомляємо, що описанийу зверненні Товариства спосіб надання споживачу розрахункових документів в електронній форміне є належним виконанням Товариствомобов’язку встановленого пунктом 2 статті 3Закону № 265, не звільняє Товариство від надання споживачу відповідного розрахункового документу у спосіб встановлений законом.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 ПК України податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |