Індивідуальна податкова консультація
Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання справляння плати за землю (оренда плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податки), керуючись ст. 52 гл. 3 розд. ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, зі змінами (далі – Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариство поінформувало, що за 2022 рік було задекларовано та сплачено податкові зобов’язання з Податків за об’єкти розташовані у м. Києві.
Товариство, посилаючись на пп. 69.14, 69.22 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу, запитує щодо виникнення обов’язку нараховувати та сплачувати податкові зобов’язання з Податків за 2022 рік, порядку уточнення таких податкових зобов’язань та зарахування переплати в рахунок майбутніх платежів з цих Податків.
Особливості справляння Податків врегульовано нормами розділу ХІІ Кодексу та пп. 69.14, 69.22 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу, з урахуванням змін, внесених Законом України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно».
Зокрема за період з 1 березня 2022 року до 31 грудня 2022 року не нараховується та не сплачуються Податки за об’єкти оподаткування, що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, зокрема, юридичних осіб.
Нормами Кодексу також передбачена можливість коригування податкових зобов’язань з Податків за відповідний період 2022 року, а саме з 01.03.2022 по 31.12.2022 року, шляхом подання уточнюючих розрахунків (з урахуванням строків давності встановлених ст. 102 Кодексу) відповідно до ст. 50 Кодексу.
У разі виникнення окремих питань під час заповнення податкових декларацій з Податків та додатків до них необхідно скористатись загальними примітками, що містяться у формі податкової звітності.
Порядок та умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначено ст. 43 Кодексу.
Зокрема, платник податків подає заяву про повернення та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів тощо (п. 43.4 ст. 43 Кодексу).
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 гл. 3 розд. ІІ Кодексу).
Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |