Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула Ваше звернення щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства та у межах компетенції повідомляє таке.
У своєму зверненні платник податків повідомляє, що є контролюючою особою іноземних компаній, які зареєстровані у таких юрисдикція, як Ліберія, Маршалові острови, Сейшельські острови.
Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
1. Чи може контролер для подачі звітів про контрольовані іноземні компанії щодо іноземних компаній, які знаходяться в іноземній державі або території, а саме: Ліберія, Маршалові острови, Сейшельські острови звернутись за підтвердженням фінансової звітності, яка відповідно до абзацу другого підпункту 392.3.1 пункту 392.3 статті 392 розділу І Кодексу, забезпечила складання фінансової звітності відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, до суб’єкта аудиторської діяльності, що включено до Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності України?
2. До складу якого розділу Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності України має входити суб’єкт аудиторської діяльності та які додаткові вимоги висуваються до таких суб’єктів аудиторської діяльності?
3. Яким чином (документальне підтвердження) українська аудиторська компанія, яка включена до Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності України, має підтвердити наявність у неї права на проведення аудиту фінансової звітності у відповідних іноземних юрисдикціях?
4. Які додаткові документи необхідно буде надати до Податкової служби України разом із письмовим аудиторським висновком, що підтверджує фінансову звітність контрольованої іноземної компанії, з метою підтвердження факту, що суб’єкт аудиторської діяльності має право на проведення аудиту фінансової звітності у відповідних іноземних юрисдикціях?
5. У випадку, якщо в іноземних юрисдикціях (Ліберія, Маршалові острови, Сейшельські острови) відсутні аудиторські компанії, реєстр аудиторських компаній, що мають право на проведення аудиту фінансової звітності у відповідних юрисдикціях, і взагалі відсутні вимоги до проведення аудиту фінансової звітності і вимоги до суб’єктів аудиторської діяльності, то які аудиторські компанії будуть вважатися такими, що мають право на проведення аудиту в зазначених іноземних юрисдикціях на вимогу абзацу четвертого підпункту 392.6.4.3 підпункту 392.6.4 пункту 392.6 статті 392 розділу І Кодексу та яким документом (чи іншим способом) необхідно підтвердити таке право?
Щодо першого – п’ятого питань
Контрольованою іноземною компанією визнається будь-яка юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або території, яка визнається такою, що знаходиться під контролем фізичної особи – резидента України або юридичної особи – резидента України (п.п. 392.1.1 п. 392.1 ст. 392 розділу І Кодексу).
Відповідно до підпункту 392.2.2 пункту 392.2 статті 392 розділу I Кодексу, об’єктом оподаткування для податку на доходи фізичних осіб (податку на прибуток підприємств) контролюючої особи є частина скоригованого прибутку КІК, пропорційна частці, якою володіє або яку контролює така фізична (юридична) особа на останній день відповідного звітного періоду, щодо якого розраховується скоригований прибуток КІК, що обчислюється відповідно до правил, визначених цією статтею.
Пунктом 392.3 статті 392 розділу I Кодексу визначено, що для цілей цієї статті скоригованим прибутком КІК визнається прибуток КІК до оподаткування відповідно до даних її неконсолідованої фінансової звітності, складеної за звітний календарний рік (якщо звітний рік не відповідає календарному року – за періоди, що закінчуються у відповідному календарному році) відповідно до стандартів бухгалтерського обліку, що застосовуються КІК, та строків для підготовки такої звітності у відповідній іноземній юрисдикції.
У разі якщо згідно із законодавством іноземної юрисдикції податкового резидентства контрольованої іноземної компанії не передбачено обов'язку складання фінансової звітності, контролююча особа повинна забезпечити складання фінансової звітності контрольованої іноземної компанії відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності (абзац другий
підпункту 392.3.1 пункту 392.3 статті 392 розділу I Кодексу).
У разі наявності у контролюючого органу сумнівів щодо достовірності поданої фінансової звітності контрольованої іноземної компанії контролюючий орган має право вимагати надання письмового висновку аудиторської компанії, що підтверджує фінансову звітність контрольованої іноземної компанії, не раніше ніж через 15 місяців після завершення звітного періоду, щодо якого розраховується скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії (абзац третій підпункту 392.3.1 пункту 392.3 статті 392 розділу I Кодексу).
Такий письмовий висновок має надаватися аудиторською компанією, що має право на проведення аудиту фінансової звітності у відповідній іноземній юрисдикції, та не може містити негативний висновок або відмову від надання висновку (абзац четвертий підпункту 392.3.1 пункту 392.3 статті 392 розділу I Кодексу).
Крім того, відповідно до підпункту 392.6.4.3. підпункту 392.6.4 пункту 392.6 статті 392 розділу I Кодексу під час проведення перевірки контролююча особа зобов'язана забезпечити надання контролюючому органу за його запитом копій первинних документів щодо окремих або всіх операцій контрольованої іноземної компанії. Документи подаються протягом одного місяця з дати отримання платником податку відповідного запиту в засвідчених копіях. У разі подання документів англійською мовою переклад українською мовою не вимагається.
У разі необхідності отримання додаткових документів, що підтверджують здійснення фінансово-господарських операцій контрольованої іноземної компанії під час проведення перевірки, вони надаються платником податків протягом 30 календарних днів з дати отримання додаткового запиту контролюючого органу.
У разі наявності сумнівів щодо достовірності або повноти наданих документів або ненадання повного комплекту документів контролюючий орган може вимагати від контролюючої особи надання аудиторського висновку щодо фінансової звітності контрольованої іноземної компанії, який не може містити відмову від надання висновку або негативного висновку.
При наданні контролюючою особою аудиторського висновку аудиторської компанії, що має право на проведення аудиту фінансової звітності у відповідній іноземній юрисдикції, що підтверджує фінансові результати контрольованої іноземної компанії, такий аудиторський висновок є достатнім документом, на основі якого визначається прибуток контрольованої іноземної компанії до оподаткування та обчислюється скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії. Подання контролюючою особою такого аудиторського висновку не потребує надання нею додаткових документів для підтвердження прибутку контрольованої іноземної компанії до оподаткування.
Враховуючи вищезазначене, письмовий висновок аудиторської компанії, що підтверджує фінансову звітність контрольованої іноземної компанії, готується тією аудиторської компанією, що має право на проведення аудиту такої звітності у відповідній іноземній юрисдикції.
При цьому вимогами статті 392 розділу I Кодексу не регламентовано вимоги щодо підтвердження факту наявності у суб’єкта аудиторської діяльності право на проведення аудиту фінансової звітності у відповідних іноземних юрисдикціях.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
________________________________________________________________________________________________________________________
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |