Індивідуальнаподатковаконсультація
Державна податкова служба України розглянула звернення
щодоокремих питань оподаткування платника податків, який перейшов
у 2024 році із спрощеної системи оподаткування на загальнута, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
У своєму запиті Товариство повідомило, що 01.03.2024уклало контракт з нерезидентом про надання інжинірингових послуг, відповідно до якого Товариство є виконавцем та експортує послуги поетапно.
На час укладання контракту Товариство мало статус платника єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 5 відсотків.
З липня 2024 року Товариство перейшло на загальну систему оподаткування.
В березні 2024 року, тобто в період перебування на спрощеній системі оподаткування, Товариство отримало попередню оплату у розмірі 30 відсотків від загальної вартості послуг.Експорт зазначених послуг відбувасяу періоді перебування Товариства на загальній системі оподаткування.
Товариство звертається з проханням надати індивідуальну податкову консультацію з наступного питання: чи повинно Товариство при складанні фінансової звітності та податкової декларації з податку на прибуток підприємств за період, починаючи з дати переходу на загальну систему оподаткування, застосовувати коригування фінансового результату до оподаткування в частині суми авансової сплати за надані послуги замовнику, яка була оподатковувана єдиним податком, зокрема зменшити фінансовий результат на суму доходу, визначеного за правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, інформації, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 Кодексу.
Пунктом 41 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу визначено, що фінансовий результат до оподаткування податкового (звітного) періоду збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування, вартість яких згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності визнано у складі доходу під час перебування на такій системі. Водночас фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму собівартості таких товарів (робіт, послуг), що врахована у складі витрат згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності під час перебування платника на спрощеній системі оподаткування.
Фінансовий результат до оподаткування податкового (звітного) періоду зменшується на суму доходу, визнаного згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, у вигляді вартості товарів (робіт, послуг), відвантажених (наданих) у такому періоді, в частині суми їх попередньої (авансової) оплати, отриманої під час перебування платника на спрощеній системі оподаткування, та оподаткованого єдиним податком. Водночас фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму собівартості відвантажених (наданих) таких товарів (робіт, послуг), що врахована у податковому (звітному) періоді у складі витрат згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
У разі отримання під час перебування платника на спрощеній системі оподаткування попередньої (авансової) оплати частини вартості товарів (робіт, послуг), відвантажених (наданих) у подальшому у звітному (податковому) періоді перебування такого платника на сплаті податку на прибуток підприємств, фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму частини собівартості таких товарів (робіт, послуг), що врахована у такому періоді у складі витрат згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, яка так відноситься до собівартості таких товарів (робіт, послуг), як сума такої попередньої (авансової) оплати до загальної вартості таких відвантажених (наданих) товарів (робіт, послуг).
Положення цього пункту застосовуються незалежно від того, чи прийняв платник відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених п.п. 140.4.8 п. 140.4 та п.п. 140.5.16 п. 140.5 ст. 140 Кодексу), визначені відповідно до положень розділу III цього Кодексу.
Отже, платник у звітному періоді перебування на загальній системі оподаткування, на який припадає надання послуг контрагенту, зменшує фінансовий результат до оподаткування на суму отриманого авансу за такі послуги під час перебування на спрощеній системі оподаткування, з якого сплачено єдиний податок, та одночасно збільшує фінансовий результат до оподаткування цього періоду на частину (30 відс.) собівартості таких послуг, що врахована в такому періоді у складі витрат згідно з правилами бухгалтерського обліку (пропорційно сумі авансу у загальній договірній вартості послуг).
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |