X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ОФІС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ДПС

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.10.2024 р. № 4716/ІПК/31-00-07-05-01-08

Від ___________ № ________/ІПК/31-00-07-05-01-08

 

 

Індивідуальна податкова консультація

 

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податківза результатами розглядузверненняПідприємствавід ___№___щодо моменту формування та видачі розрахункового документу (чеку) ПРРО та керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенціїповідомляє.

У своєму зверненні Підприємство повідомило, що займається продажом побутової техніки з використанням мережі Інтернет. З метою збільшення продажів та збільшення спектру послуг з доставки товару для зручності покупців Підприємство має намір долучити компанію таксі,для здійснення кур’єрської доставки у найкоротший час.

Підприємство отримуватиме замовлення на продаж товару від покупця на сайті інтернет магазину, у якому покупець даватиме згоду на доставкукур’єром компанії таксі.

Замовлення буде передаватися компанії таксі, яка у свою чергу направлятиме кур’єра у роздрібний магазин Підприємство для отримання товару.

Кур’єр компанії таксі здійснюватиме доставку товару покупцю за вказаною адресою.

У разі згоди на придбання товару покупець, у місці отримання товару, буде здійснювати розрахунок, з використанням електронного платіжного засобу за допомогою платіжної системи, у відповідності до отриманого із сайту інтернет магазину посилання на оплату. Після успішної оплати Підприємство надаватиме дозвіл кур’єру передати товар покупцю.

Підприємство зауважує, що кур’єр не прийматиме від покупця оплату за товар, не видаватиме йому розрахунковий документ і не буде продавцем товару чи власником товару.

Підприємство зазначає, що до товару додаватиме видаткову накладну, бланк замовлення, гарантійний талон та технічний паспорт, які будуть свідчити про походження товару та міститимуть обов’язкові реквізити сторін купівлі продажу.

Враховуючи вищевикладене, Підприємствопросить надати індивідуальну податкову консультацію з питання того, в який момент продавець товару повинен сформувати і передати фіскальний чек покупцю товару із застосуванням ПРРО.

Правові засади застосування РРО/ПРРО  у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. №265/95-ВР (далі – Закон № 265).

Законом № 265 визначено, що встановлення норм щодо незастосування РРО/ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.

Відповідно до пункту 2 статті 3 Закону № 265 суб’єкти господарювання зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Закон № 265 не встановлює конкретних часових проміжків фіскалізації, а лише визначає обов’язок її здійснення.

Згідно з абзацом 3 частини 11 статті 8 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991р. №1023-ХІІ (далі – Закон № 1023) розрахунковий документ має бути виданий або створений в електронній формі не пізніше моменту передачі товару (послуги).

Отже, основною нормою законодавства в Україні, якою визначено проміжок часу в який необхідно надати покупцю розрахунковий документ, є абзац 3 частини 11 статті 8 Закону № 1023.

Таким чином, за умови проведення розрахунків дистанційно, фіскальний касовий чек має бути сформований та наданий покупцеві не пізніше моменту вручення йому товару.

При цьому електронна та паперова форми фіскального касового чека є рівнозначними.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 ПК України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.