X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.10.2024 р. № 4721/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК

 

Індивідуальна податкова консультація

 

Державна податкова служба України розглянула звернення                                                   щодо можливості застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненнях, мають місце 3 окремі ситуації, які стосуються постачання товарів, що класифікуються у відповідних товарних позиціях згідно з УКТ ЗЕД (далі – Товари).

Ситуація 1

У межах договору постачання Товариство (А) постачає Товариству (Б) Товари для подальшого перепродажу (передачі) кінцевим отримувачам, а саме суб’єктам, визначеним у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

Водночас, між Товариством (Б) та сільською радою (покупцем) було укладено договір на постачання придбаних у Товариства (А) Товарів, згідно з умовами якого сільська рада (покупець) гарантує, що кінцевими отримувачами Товарів будуть суб’єкти, визначені у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

Ситуація 2

У межах договору постачання Товариство (А) постачає благодійній організації Товари для подальшого перепродажу (передачі) кінцевим отримувачам, а саме суб’єктам, визначеним у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

Ситуація 3

У межах договору постачання Товариство (А) постачає Товариству (В) Товари для подальшого перепродажу (передачі) кінцевому отримувачу, а саме військовій частині з метою використання у військових цілях та для потреб безпеки і оборони у період воєнного стану.

Водночас, між Товариством (В) та Товариством (Г) (покупцем) було укладено договір на постачання придбаних у Товариства (А) Товарів, згідно з умовами якого Товариство (Г) зобов’язується забезпечити підписання акту приймання-передачі Товарів кінцевим отримувачам, а саме суб’єктам, визначеним у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

З огляду на викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:

1) чи підлягають звільненню від оподаткування ПДВ операції Товариства (А) з постачання Товарів Товариству (Б);

2) чи підлягають звільненню від оподаткування ПДВ операції Товариства (А) з постачання Товарів благодійній організації;

3) чи підлягають звільненню від оподаткування ПДВ операції Товариства (А) з постачання Товарів Товариству (В)?

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

Підпунктом 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ визначено, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України товарів, що класифікуються за групами, товарними позиціями та підкатегоріями УКТ ЗЕД, перерахованими у підпункті 5               пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (у тому числі безпілотних літальних апаратів без озброєння та їх частин, що класифікуються у товарних позиціях 8806, 8807 згідно з УКТ ЗЕД), кінцевим отримувачем яких відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору визначено правоохоронні органи, Міністерство оборони України, Збройні Сили України та інші військові формування, добровольчі формування територіальних громад, утворені відповідно до законів України, інші суб'єкти, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону та/або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України, підприємства, які є виконавцями (співвиконавцями) державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель.

Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм ПКУ та інших нормативно-правових актів зазначених вище, опису питань і фактичних обставин, наявних у зверненнях, ДПС повідомляє.

 

Щодо питань 1 -3

 

Якщо відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору кінцевими отримувачами Товарів є суб’єкти, визначені у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, то згідно із зазначеним підпунктом ПКУ підлягатимуть звільненню від оподаткування ПДВ (за усім ланцюгом постачання Товарів), зокрема:

операції Товариства (А) з постачання на митній території України Товарів Товариству (Б);

операції Товариства (А) з постачання на митній території України Товарів благодійній організації;

операції Товариства (А) з постачання на митній території України Товарів Товариству (В).

 

Додатково ДПС інформує, що правомірність застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ може бути встановлена виключно за результатами проведення відповідних перевірок, передбачених ПКУ.

 

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).